Науці відомо близько 100 гормонів, але є п’ять особливо важливих жіночого організму. Їх ще називають “гормонами молодості”. Саме вони допомагають зберігати красу шкіри, волосся та нігтів довгі роки.
Естроген – жіночий статевий гормон, який виробляється в яєчниках та надниркових залозах. Він відповідає за статеву та репродуктивну функції, пружність та молодість шкіри, красу волосся, нормалізує роботу серця, забезпечує міцність кісток та захищає судини від відкладення холестерину. Крім того, естроген заспокоює нервову систему та покращує пам’ять. Достатня кількість гормону відстрочує настання менопаузи, отже, продовжує молодість.
Дефіцит естрогену викликає депресію та різку зміну настрою, передчасне старіння шкіри, зниження розумової активності та статевого потягу, погіршення стану волосся та активне зростання небажаного волосся на різних ділянках тіла (обличчя, груди, руки). Надлишок гормону призводить до надмірної повноти в області живота та стегон, а також загрожує появою доброякісних пухлин.
Нормалізувати рівень естрогену допоможе підтримання нормальної маси тіла, відмова від куріння та правильне харчування. Фітоестрогени, гормони природного походження, містяться в бобових (зелений горошок, квасоля, нут), насінні льону, висівках, абрикосах, чорному перці та ревені. Також вони є в травах: хмелі, ромашці, липі, арніку, шавлії.
Тестостерон вважається чоловічим статевим гормоном, але виробляється і в жіночому організмі, в яєчниках та надниркових залозах. Як показали дослідження вчених, тестостерон надзвичайно важливий для жіночої краси та здоров’я. Гормон стимулює метаболізм, сприяє регенерації клітин шкіри, зміцненню кісток та суглобів, тонізує м’язи, пробуджує лібідо і навіть підвищує самооцінку.
Надлишок тестостерону в жіночому організмі викликає вугровий висип, підвищене оволосіння та потовщення шкіри. Дефіцит проявляється у млявості та апатичності.
Привести в норму рівень гормону допоможуть фізичні вправи та вживання продуктів, що містять цинк і марганець. Цими речовинами багаті шпинат, гречка, вівсяна крупа, морська риба, морепродукти, пшеничні висівки, зелені овочі, арахіс.
Соматотропін – гормон росту та краси, який виробляється у гіпофізі головного мозку. Він давно застосовується в медицині для лікування зупинки зростання, але нещодавно вчені відкрили і його омолоджуючі властивості. Експеримент показав, що після 6 місяців прийому гормону у 60-річних людей значно покращився стан шкіри та відбулася заміна жирової тканини м’язової.
Соматотропін контролює м’язовий тонус, міцність суглобів та кісток, спалює жири, сприяє збереженню молодості тканин та ясності розуму. Крім того, він відповідає за тонус м’язів, що підтримують груди. Нестача гормону призводить до в’ялості м’язів та обвисання шкіри.
Стимулюють вироблення соматотропіну нежирні білкові продукти, такі як риба, сочевиця, горіхи, маложирні або знежирені сири та сир. Ще один спосіб активізувати гормон – фізичні вправи. Півгодини на тиждень занять будь-яким видом спорту достатньо.
Читайте також: ВСЕ ГЕНІАЛЬНЕ ПРОСТО:ДЕСЯТЬ ПРОСТИХ СПОСОБІВ КИНУТИ ВЕС БЕЗ ДІЄТИ
Мелатонін називають гормоном сну, гарного настрою та відмінної фізичної форми. Виробляється він у епіфізі мозку. За твердженнями вчених, саме мелатонін може подарувати людині додаткові 10-15 років життя. Основна функція гормону – дотримання режимів сну та неспання, що допомагає зберігати молодість на клітинному рівні. Крім того, мелатонін регулює діяльність ендокринної системи, роботу головного мозку і процеси травлення, нормалізує кров’яний тиск і має антиоксидантні властивості.
Софі Лорен неодноразово говорила, що секрет її краси в правильному режимі сні: вона лягає спати не пізніше 9 години вечора і встає о 6 ранку. Вчені підтверджують її правоту: рівень мелатоніну збільшується з 9-ї вечора і досягає свого піку о 2-й годині ночі. Тому чим раніше лягаєш спати, тим кращим стаєш.
Вироблення в організмі мелатоніну різко зменшується після 40 років. Активізувати гормон допомагає їжа, багата на вуглеводи (макарони, картопля), а також риба, горіхи та м’ясо птиці. Ці продукти краще вживати або самі по собі, або з овочами, але в жодному разі не з жирною їжею, оскільки підвищена кількість жиру перешкоджає виробленню мелатоніну.
Під цією абревіатурою ховається гормон з важкою назвою дегідроепіандростерон. ДГА, який називають гормоном стрункості, виробляється наднирковими залозами і є синтезом чоловічих і жіночих гормонів. Він стимулює поділ клітин, підтримує організм у тонусі, зміцнює імунітет, покращує обмін речовин та перешкоджає накопиченню жиру.
Недостатня кількість гормону підвищує ризик виникнення таких хвороб, як остеопороз, рак, інфаркт, старече недоумство.
У 25-30 років рівень ДДА в організмі максимальний, але до 40 років його вироблення зменшується майже вдвічі. Щоб підтримувати гормон на потрібному рівні, варто включити до свого раціону морську рибу, авокадо, оливки та оливкову олію.