UA
RU

Як самостійно впоратися з тривогою: Частина 2

Редагувати переклад

Тривога – супутник кожного українця, але ми радимо не вживатись, а боротися з нею.

Американські вчені розробили методику, яка допоможе кожній людині впоратися зі своєю тривогою самостійно.

Як самостійно впоратися з тривогою: Частина 2-Фото 1

Ми вже писали про 5 перевірених кроків, як визначити, що ви перебуваєте у хвилі тривожності, як пояснити її природу та прийняти цей фізичний процес. У цьому матеріалі ви знайдете продовження тих самих методик самозаспокоєння від американських учених.

Крок 6: Контролюйте своє дихання

Правильне дихання – запорука самозаспокоєння. Глибоке, рівномірне – воно допомагає прийти до норми. Все, що потрібно, просто зосередитися на рівномірному вдиху та видиху. Це і допоможе перенаправити ваші думки в інше, позитивніше русло.

Крок 7: Змінити вид діяльності на деякий час

Спробуйте просто встати та прогулятися, можна по кімнаті, можна на вулиці; переберіть шафу або очистіть свій робочий стіл, можна винести сміття – все це піде на користь і дозволить перервати хід ваших думок і знову повернути вам контроль над ситуацією.

Читайте також: Яким буде наш психологічний стан через півроку?

Крок 8: Встаньте прямо

Коли ми відчуваємо тривогу або стрес, мимоволі починаємо сутулитися, тим самим захищаючи верхню частину тіла, де знаходяться серце та легені. Щоб переконати свій організм, що все в порядку, немає причин для "захисту", просто відведіть плечі назад, встаньте або сядьте так, щоб груди були розкриті. Це послабить захисний механізм організму.

Крок 9: Не вживайте цукор

Швидкі вуглеводи ще ніколи не приносили користі організму, особливо у стані стресу. Тому, коли вам буде тривожно, не варто налягати на шоколад чи інші солодощі. Найкращим рішенням у цій ситуації стане білкова їжа, вона забезпечить повільне засвоєння енергії. Таким чином, ваше тіло зможе використати енергію для відновлення нормального психологічного стану.

Як самостійно впоратися з тривогою: Частина 2-Фото 2

Крок 10: Подивіться комедію чи гумористичну програму

Кіно, стендап, смішні відеоролики - все це допоможе відновитися і повернути гарний настрій.

Крок 11: Якщо тривога не дає вам заснути, тоді не лежіть просто так

Якщо ви не можете встати після, тому що в голову "лізуть" різні тривожні думки, значить потрібно терміново вставати, йти в іншу кімнату і записувати все, що вас турбує на папері. Повертайтеся в ліжко вже коли відчуватимете втому, але як тільки тривога знову поглине вас, повторіть попередню процедуру. Таке ходіння може зайняти кілька ночей, але ця вправа привчить ваш мозок до того, що пастель призначена тільки для сну, а не для тривожних думок.

Юлія Ворман, психолог. 

Джерело: Mozok ua

Фото:unsplash.com

Статті на тему