UA
  RU

  Кохання попри все: як зберегти відносини під час війни 

  Редагувати переклад

  Поради жінкам аби не втратити ту іскру, що палала до війни.

  Людська психіка сприймає війну як катастрофу для життя людини, включаючи всі сфери. 

  Кохання попри все: як зберегти відносини під час війни -Фото 1

  Фото: @ Karina Tess

  Відносини в парі — це одна з тих сфер, де в цей період найчастіше виникають конфлікти, розставання, змінюється форма стосунків, виявляється те, що було заховано глибоко чи не промовлено свого часу. Чому так відбувається, пояснює Ольга Котляр, психолог-практик у методі гештальт-терапії, транзактному аналізі, когнітивно-поведінковій терапії

  Злість та претензії одне до одного 

  Психіка людини передбачлива — важливо зрозуміти значення і сенс кожної емоції та навчитися правильно висловлювати їх. Злість потрібна кожному як повітря. Через агресію ми закриваємо свої потреби і вибудовуємо міжособистісні між контактами з людьми та з партнерами в стосунках. Зараз злість піднімається, насправді, на агресора, на ситуацію, яку неможливо вирішити на своєму рівні, бо війна справа політична, а не романтична. Заявляючи претензії до свого чоловіка: "Ти нічого не можеш вирішити!", "У тебе є свій погляд?!", "Ти мене не розумієш" і так далі, жінка таким чином заганяє його в угол. Важливо розуміти: так, ваш чоловік не може вирішити якісь питання просто зараз. Але й критикою в його бік, із знецінюванням особистих амбіцій другої половинки ви результату точно не отримаєте. Це легко можна перевірити. Спробуйте відповіді на запитання: якого результату ви вже досягли, пригнічуючи самолюбство вашого партнера? А тепер подумайте, наскільки ви щасливі з тим результатом, що у вас є. 

  Що робити?

  Підтримувати одне одного, навчитися чути, хто що може, а хто чого не може дати у цей період. Вирішувати проблему разом, а не самій, щоби потім злитися та ображатися. Говорити одне з одним через «Я-повідомлення» замість «Ті-повідомлення». Наприклад: «Я прошу твоєї допомоги» замість «Ті мені не допомагаєш!». 

  Читайте також: Романтичні знайомства під час війни. Це нормально? 

  Кохання попри все: як зберегти відносини під час війни -Фото 2

  Фото: @Ali Karimiboroujeni

  Чоловіки не плачуть 

  Шкіряна жінка має образ її і тільки її героя. У жіночій уяві найчастіше чоловік — це сила, рішучість, вміння приймати рішення, заробляти гроші та нести відповідальність за добробут сім'ї. І коли жінка бачити в очах чоловіка страх, розпач, безпорадність та сльози — її очікування «розбиваються» з болем у серці. І в таких випадках стосунки в парі починають втрачати сенс, бо жінка перестає бачити в чоловікові героя, а чоловік «закривається», уникаючи спілкування зі страху бути собою та виявити свою людську природу. Додамо сюди ще почуття провини у чоловіків та сорому одночасно за свої емоції. А у жінки — образи та страх довіритися такому чоловікові.

  Що робити обом?

  Запам'ятайте: є людина, а є її реакції. У кожної людини є її персональні реакції до якоїсь події, а є почуття до вас. Важливо не змішувати ці два моменти, тому що плачуть від болю всі люди, як і сміються від радості, за винятком, якщо сміх не викликаний захисною реакцією на те, що відбувається. І шкірна реакція чи погляд не характеризує зміни ставлення до вас особисто. Крім того, жаліти когось — це знецінювати ще сильніше за будь-якого людини. Жаль принижує, а образу — не вирішує суть проблеми. Навчіться відокремлювати емоції партнера та почуття щодо вас. 

   

  Статті на тему