UA
RU

Метрополітен-опера замовила оперу про викрадених росією українських дітей

Метрополітен-опера замовила оперу про українських матерів, які рятують своїх дітей, викрадених росіянами. Автором стане український композитор Максим Коломієць. 

Метрополітен-опера замовила оперу про викрадених росією українських дітей-Фото 1

У межах постійної підтримки України Метрополітен-опера оголосила нове замовлення. Це буде опера українського композитора Максима Коломійця та американського лібретиста Джорджа Бранта. В основу твору покладені реальні історії. Опера розповідатиме про українських матерів, які вирушили у тил ворога — до росії, щоб врятувати своїх дітей, насильно утримуваних російською владою.

«Хоча персонажі опери будуть багато в чому вигаданими, історія заснована на реальних подіях, що відбувалися в Україні та в Гаазі. Володимир Путін і Марія Львова-Бєлова були звинувачені у воєнних злочинах через викрадення дітей. Зіткнувшись із цими звинуваченнями, Львова-Бєлова оголосила: матері матимуть шість місяців, щоб знайти своїх дітей і повернути їх або втратити назавжди», — йдеться у повідомленні. 

Український композитор Максим Коломієць — автор хорових творів, музики до театральних вистав. Він написав дві опери — Espenbaum і «Ніч». Для американського драматурга та лібретиста Джорджа Бранта новий твір стане другим замовленням від Метрополітен-опери. 

«Ми пишаємося тим, що продовжуємо підтримувати Україну на культурному фронті. Героїзм цих українських матерів перед обличчям російських звірств — це історія, яку слід підкреслити театрально. І вона знаходиться в добрих творчих руках Максима та Джорджа», — сказав генеральний директор Метрополітен-опери Пітер Гелб.

Ідея замовити оперу українському композитору народилася під час зустрічі Гелба з першою леді України Оленою Зеленською. Після цієї зустрічі Міністерство культури України отримало заявки від 72 українських композиторів. Їх розглядала команда Метрополітен-опери.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Metropolitan Opera

Читайте також: У США ПОСТАВИЛИ ВИСТАВУ THE GAAGA ПРО СУД НАД ПУТІНИМ

Статті на тему