UA
RU

Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України поповнився новими елементами

Редагувати переклад

Міністерство культури та інформаційної політики поповнило Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України чотирьма новими елементами. 

Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України поповнився новими елементами-Фото 1

Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України поповнився чотирьма новими елементами. Міністерство культури та інформаційної політики додало сюди:

  • Традиції приготування та споживання каші «Зозулі» на Вінниччині
  • Традицію приготування затірки у селі Крива Лука на Донеччині
  • Кавову традицію кримських татар
  • Агир ава ве Кайтарма – традиційний танець кримських татар

Територіальні громади мають вжити відповідних заходів. А саме, сприяти у проведенні моніторингу стану життєздатності елементів нематеріальної культурної спадщини. Також щороку вони мають подавати звіт про виконання Планів охорони елементів. 

Нематеріальною культурною спадщиною є звичаї, знання, навички та пов’язані з ними інструменти, предмети й артефакти, визнані спільнотами. Ця спадщина передається від покоління до покоління, постійно відтворюється, відображає історію та формує почуття самобутності. У 2008 році Україна ратифікувала Конвенцію ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини. Цілі Конвенції — охорона культурної спадщини, забезпечення поваги до об’єктів, підвищення рівня знань, міжнародне співробництво та допомога. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики

Читайте також: КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА МОЖЕ СТАТИ ЧЕТВЕРТИМ ПРІОРИТЕТОМ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

Статті на тему