UA
RU

Україна вимагає відсторонити російських та білоруських спортсменів від Олімпійських ігор у Парижі

Редагувати переклад

Україна вимагає відсторонити російських та білоруських спортсменів від Олімпійських ігор у Парижі через підтримку війни росії проти України. 

Олімпійські ігри 2024 Україна вимагає відсторонити російських та білоруських спортсменів

Національний олімпійський комітет України та Міністерство молоді і спорту направили спільний лист. Вони звернулися до президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха. А також до президента Об’єднаного світу боротьби Ненада Лаловича. У листі закликають відсторонити російських та білоруських спортсменів від участі в Олімпійських іграх у Парижі через підтримку війни проти України. 

«Допускати до міжнародних змагань спортсменів з країн-агресорів — неприпустимо. Підписанти звертають увагу на таких атлетів, як Ванесса Каладзінська, Заурбек Сідаков, Завур Угуєв, Мілад Алірзаєв, Сергій Семенов, Надія Соколова, Аліна Касабієва, Ханум Велієва, Наталія Малишева та Артур Наїфонов, які є агентами гібридного впливу росії». 

За даними проєкту Watchers, Ванесса Каладзінська брала участь у пропагандійській події разом з Олександром Лукашенком. Заурбек Сідаков і Завур Угуєв — у пропагандійській події з Володимиром Путіним. Мілад Алірзаєв брав участь у пропагандистському турнірі на підтримку війни. Сергій Семенов, Надія Соколова, Аліна Касабієва та Наталія Малишева підтримували війну у соцмережах. Ханум Велієва прийняла військову присягу. Артур Наїфонов незаконно відвідував анексований росією Крим. 

«Очільники українських спортивних установ закликають міжнародних партнерів вжити заходів, щоб дотриматися рекомендацій МОК щодо нейтрального статусу спортсменів з рф та рб. А також щоб не допускати цих осіб до міжнародних змагань», — йдеться у листі.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Paris2024

Статті на тему