UA
RU

Postcards from Ukraine: соліст гурту Kalush Orchestra Тимофій Музичук озвучив Центральний будинок культури у місті Ірпінь

Редагувати переклад
Тимофій Музичук – український музикант та сопілкар, який у 2022 році став переможцем пісенного конкурсу Євробачення у складі гурту Kalush Orchestra
. Він озвучив історію зруйнованого російськими окупантами ірпенського будинку культури, щоб про злочини російської армії дізнався весь світ. Міжнародна кампанія Українського Інституту Листівки з України розповідає про унікальні історичні та культурні пам'ятки України, пошкоджені або повністю зруйновані під час повномасштабної війни.

Калуш Оркестру

Про Центральний будинок культури у місті Ірпінь:

Центральна будівля культури у місті Ірпінь стала одним із перших серед подібних закладів на території України після Другої світової війни. Ініціатором будівництва виступило місцеве суспільство: люди прагнули дбати про культурний розвиток спільноти міста. Жителі Ірпеня завжди пишалися цією важливою ініціативою. Офіційне відкриття відбулося восени 1954 року: зал для глядачів на 484 місця, фойє, гримерний, хореографічний, вокальний і театральний класи. Вже в перший рік існування Будинку культури запрацювали там близько 15 дитячих та дорослих творчих колективів. Згодом насиченість культурного та соціального життя у його стінах лише зростала.

"Люди збудували будинок культури з власної ініціативи і власним коштом. Тут вони співали, влаштовували мовні клуби і спектаклі, ходили на концерти артистів, що любили. Виступав тут і я з фольклорним ансамблем.Кралиця». На сцені, якої більше немає”, — каже Тимофій Музичук у відео.

У перші дні повномасштабної війни Росії проти України, у лютому 2022 року місто Ірпінь стало щитом для української столиці та потрапило під окупацію. У ході запеклих боїв прийняв на себе удар і будинок культури, який понад 70 років об'єднував навколо себе жителів міста. Російські окупанти внаслідок обстрілу пошкодили фасади, інтер'єри та перекриття будівлі.

Калуш Оркестру 2

Після деокупації на знак підтримки та солідарності Ірпінь відвідали численні представники світової спільноти, які не залишили поза увагою і Будинок культури. Його обстріляний фасад небесно-блакитного кольору та зруйновані стіни стали важливими символами кліпу на пісню знаменитого англійського співака Еда Ширана у колаборації з українською групою Антитіла. А також біля Будинку культури в Ірпені виступив просто неба видатний литовський піаніст Даріус Мажинтас. Ці зруйновані мури та місто стали символами війни, в якій росія намагається знищити українську культуру. Втім, безрезультатно, бо можна знищити мури, але не можна знищити культуру.

«Листівки з України»/«Листівки з України» — проект Українського інституту, який розповідає про зруйновані пам'ятки України. За підтримки USAID створено єдину базу з близько 100 пам'яток, де можна побачити масштаби руйнувань та прочитати історію кожного українською та англійською мовами. Команда проекту закликає розповідати світові про знищення української культури, розповсюджувати листівки у соціальних мережах та посилати їх своїм друзям за кордоном, щоб світ дізнався правду про те, як Росія знищує культурну спадщину України. Використовуйте хештег #PostcardsFromUkraine.

Читайте також: АЛЬБЕРТ ЦУКРЕНКО З «ХАМЕРМАН ЗНИЩУЄ ВІРУСИ»: ТОП-5 УКРАЇНСЬКИХ ПІСЕНЬ КЛАСИЧНОЇ ЕСТРАДИ, ЯКІ ВАРТО ЗНАТИ 

Статті на тему