UA
RU

Postcards from Ukraine: соліст гурту Kalush Orchestra Тимофій Музичук озвучив Центральний будинок культури у місті Ірпінь

Редагувати переклад
Тимофій Музичук – український музикант та сопілкар, який у 2022 році став переможцем пісенного конкурсу Євробачення у складі гурту Калуський оркестр. Він озвучив історію зруйнованого російськими окупантами ірпенського будинку культури, щоб про злочини російської армії дізнався весь світ. Міжнародна кампанія Українського Інституту Postcards from Ukraine розповідає про унікальні історичні та культурні пам'ятки України, пошкоджені або повністю зруйновані під час повномасштабної війни.

Калуш Оркестру

Про Центральний будинок культури у місті Ірпінь:

Центральна будівля культури у місті Ірпінь стала одним із перших серед подібних закладів на території України після Другої світової війни. Ініціатором будівництва виступило місцеве суспільство: люди прагнули дбати про культурний розвиток спільноти міста. Жителі Ірпеня завжди пишалися цією важливою ініціативою. Офіційне відкриття відбулося восени 1954 року: зал для глядачів на 484 місця, фойє, гримерний, хореографічний, вокальний і театральний класи. Вже в перший рік існування Будинку культури запрацювали там близько 15 дитячих та дорослих творчих колективів. Згодом насиченість культурного та соціального життя у його стінах лише зростала.

"Люди збудували будинок культури з власної ініціативи і власним коштом. Тут вони співали, влаштовували мовні клуби і спектаклі, ходили на концерти артистів, що любили. Виступав тут і я з фольклорним ансамблем.Кралиця». На сцені, якої більше немає”, — каже Тимофій Музичук у відео.

У перші дні повномасштабної війни Росії проти України, у лютому 2022 року місто Ірпінь стало щитом для української столиці та потрапило під окупацію. У ході запеклих боїв прийняв на себе удар і будинок культури, який понад 70 років об'єднував навколо себе жителів міста. Російські окупанти внаслідок обстрілу пошкодили фасади, інтер'єри та перекриття будівлі.

Калуш Оркестру 2

Після деокупації на знак підтримки та солідарності Ірпінь відвідали численні представники світової спільноти, які не залишили поза увагою і Будинок культури. Його обстріляний фасад небесно-блакитного кольору та зруйновані стіни стали важливими символами кліпу на пісню знаменитого англійського співака Еда Ширана у колаборації з українською групою Антитіла. А також біля Будинку культури в Ірпені виступив просто неба видатний литовський піаніст Даріус Мажинтас. Ці зруйновані мури та місто стали символами війни, в якій росія намагається знищити українську культуру. Втім, безрезультатно, бо можна знищити мури, але не можна знищити культуру.

«Postcards from Ukraine»/«Листівки з України» — проект Українського інституту, який розповідає про зруйновані пам'ятки України. За підтримки USAID створено єдину базу з близько 100 пам'яток, де можна побачити масштаби руйнувань та прочитати історію кожного українською та англійською мовами. Команда проекту закликає розповідати світові про знищення української культури, розповсюджувати листівки у соціальних мережах та посилати їх своїм друзям за кордоном, щоб світ дізнався правду про те, як Росія знищує культурну спадщину України. Використовуйте хештег #PostcardsFromUkraine.

Читайте також: АЛЬБЕРТ ЦУКРЕНКО З «ХАМЕРМАН ЗНИЩУЄ ВІРУСІ»: ТОП-5 УКРАЇНСЬКИХ ПІСЕНЬ КЛАСИЧНОЇ ЕСТРАДИ 

Статті на тему