UA
RU

Прем'єра: офіційний трейлер українського фільму «Клондайк»

Редагувати переклад
3 листопада 2022 року в український кінопрокат вийде картина «Клондайк» режисери та сценаристки Маріні Єр Горбач спільного виробництва України та Туреччини. Стрічка розповідає про події війни на Донбасі та подружжя, яке чекає на народження дитини, мешкаючи поблизу місця збиття літака рейсу MH17. Дивуємось український трейлер картини-призера Санденсу та Берліналі. 
Клондайк 4

«Клондайк», 2022

Події фільму розгортаються у липні 2014 року на Донбасі. Молода подружжя готується стати батьками. Попри постійні зварювання, чоловік і брат дружини прагнуть одного — евакуювати вагітну жінку. Та вона відмовляється їхати навіть коли село захоплюють озброєні угруповання. Тим часом біля неба над ними збивають цивільний літак.

Це четверта повнометражна робота Маріні Єр Горбач («Омар і ми», «Люби мене», «Гарчання чорних псів»), яка також є авторкою сценарію.

Головну роль виконала Оксана Черкашина («Погані дороги»), актриса театру та кіно, володарка Премії кінокритиків «Кіноколо». Доповнили каст Сергій Шадрін («Чорний ворон») Олег Щербина («Черкаси», «І будуть люди»).

Клондайк 6

Клондайк 2

«Клондайк», 2022

Світова прем'єра стрічки відбулася на Санденсі — найбільшому фестивалі незалежного кіно у США, де вона здобула Приз за найкращу режисур. Відзнака та доля стали для України історичними: «Клондайк» — це перша українська ігрова картина у програмі міжнародного конкурсу фестивалю.

Стрічка також була представлена ​​на Берлінському міжнародному кінофестивалі у програмі Panorama, яка фокусується на найактуальнішому міжнародному кіно. Фільм удостоїли двох нагород: Екуменічного журі та Глядатиких симпатій.

У світі картину сприйняли тепло як кінокритики, так і глядачі: її рейтинг на платформі IMDb становить 7,3, а на сайті Rotten Tomatoes — 95% здебільшого схвальними відгуками міжнародної преси (Variety, Screen International, RogerEbert.com, Cineuropa). Видання Vox віднесло "Клондайк" у топ фільмів, які цього року стануть найбільш обговорюваними.

Українські глядачі зможуть переглянути фільм «Клондайк» у кінотеатрах з 3 листопада 2022 року.

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТИ: МАРИНА ЕР ГОРБАЧ, РЕЖИСЕРКА, ПРОДЮСЕРКА ТА СЦЕНАРИСТКА

Статті на тему