UA
RU

Секс по дружбі. А воно того варте? Відповідає Олена Шулик – психолог, гештальт-терапевт, тренер

Чи може секс з дружби бути гарною ідеєю? Відповіді дає Олена Шулик -психолог, гештальт-терапевт, тренер 

Секс по дружбі. А воно того варте? Відповідає Олена Шулик - психолог, гештальт-терапевт, тренер-фото 1

Пам'ятаєте романтичну комедію з Мілою Куніс та Джастіном Тімберлейком у головних ролях? А чи може так бути у реальному житті? Насправді секс по дружбі може бути корисним, якщо ви будете обережні з цим. Для деяких людей такі відносини працюють навіть краще, ніж традиційні моногамні відносини. Наприклад, якщо у вас такий період життя, коли у вас немає часу на серйозні побачення, у вас є вибір почати невимушені відносини з чітко встановленими принципами. Як і у всіх відносинах, спілкування є ключем до збереження вашого здорового глузду в такій ситуації.

По-перше, обидві людини повинні зрозуміти, що інша сподівається (або не сподівається) вийти зі відносин. Це може здатися очевидним, але якщо одна людина вирішується на це тільки тому, що думає, що в кінцевому рахунку це переросте в щось серйозніше, а інша не має жодного наміру, щоб це сталося, тоді це проблема.

Секс по дружбі. А воно того варте? Відповідає Олена Шулик - психолог, гештальт-терапевт, тренер-фото 2

Варто домовлятися на березі: Чи можемо зустрічатися з іншими? Чи повинні говорити один одному, якщо ми зустрічаємося з кимось іншим? А якщо ми переспимо з іншою людиною? Чи говоримо ми друзям, що зустрічаємось? і т.д.

Деякі відносини без зобов'язань виглядають суто фізичними, інші емоційніші. Ось чому так важливо, щоб ви встановили правила, що відповідають вашій ситуації, а потім спілкувалися відкрито та послідовно, особливо якщо ваші почуття починають змінюватися.

На відміну від більшості традиційних стосунків, ви можете заздалегідь обговорити, коли та як ваші зустрічі мають припинитися. Це може здатися дивним, але встановивши ці правила заздалегідь, ви будете на одній хвилі, коли настане час розлучатися. Це може статися, коли один із вас почне відчувати до іншого почуття, більш ніж просто симпатія.

Тим не менш, вірною ознакою того, що настав час припиняти такі відносини, є те, що це більше не відповідає вашим потребам. Вам потрібен емоційно підтримуючий партнер? Чи той, кого ви можете уявити публічно, як свого хлопця? Якщо ви відповісте «так» на будь-яке з цих питань, саме час замислитися. Але про це варто поговорити із партнером.

Читайте також: Не тільки холодок усередині: 12 фізичних ознак, що у вас підвищена тривожність

Для того, щоб дійти такого висновку і потім зважитися на розмову, потрібна певна емоційна зрілість. Але знову ж таки, це те, про що варто серйозно подумати, перш ніж розпочинати такі стосунки – чи зможете ви розірвати їх, коли настане час?

Секс із дружби – не завжди погана ідея. Але, як більшість людей, напевно, знає на власному досвіді, це непрості стосунки. Навіть якщо ви встановите правила та принципи на початку, згодом межі можуть розмитися. Якщо це станеться, і ви виявите, що хочете, щоб ваш «друг» був більшим, ніж просто другом, ви повинні розповісти про свої почуття заради себе.

Сексуальний потяг може перерости у почуття любові. Одна з проблем, коли важко відрізнити любов від сексуального потягу, полягає в тому, що іноді сексуальний інтерес є відправною точкою для кохання. Справді, сексуальний потяг може спонукати людей до того, щоб зав'язати романтичні стосунки. Сексуальні думки можуть підштовхувати людей до того, щоб ділитися своїми почуттями, йти на компроміси, хотіти близькості та дбати один про одного.

Секс по дружбі. А воно того варте? Відповідає Олена Шулик - психолог, гештальт-терапевт, тренер-фото 3

Питання в тому, щоб ви обидва вирішили, чи ваші стосунки закінчуються сексуальним потягом або ви обидва вважаєте, що розділяєте схожі цілі та цінності, бажаєте відкритого спілкування і хочете об'єднати свої життя разом. Такі орієнтири на майбутнє припускають, що у вас є основа довгострокових відносин.

Любов і сексуальний потяг легко сплутати, але мають різні цілі. І любов, і сексуальний потяг можуть бути сильними емоціями, і ми можемо відчувати сексуальний потяг до людей, яких ми любимо. Але ми також можемо відчувати сексуальний потяг до людей, яких не любимо (наприклад, знаменитостей, бармена або тренера в спортзалі). Ключова відмінність полягає у цілях. У той час як кінцевою метою сексуального потягу є секс, то любов орієнтована на підтримку відносин, на збереження міцного зв'язку, що визначається близькістю та спільним життям.

У чоловіків та жінок можуть бути дуже різні цілі та мотиви для «дружби», оскільки кожен може по-різному дивитися на обов'язки дружби та любові. У результаті вони схильні створювати плутанину у френдзоні. Чоловіки частіше сприймають секс та романтичну привабливість у друзях-жінках, як вигоду, тоді як жінки насамперед вважають це платою. В результаті чоловіки частіше, ніж жінки, займаються сексом з другом протилежної статі.

Я вважаю, що щира дружба між чоловіком та жінкою можлива. Однак для цього потрібно знайти когось, чиї цінності співпадають із вашими. Якщо ви хочете бути просто друзями, можливо, краще вибрати друзів, які вже перебувають в інших романтичних відносинах. Таким чином, у вас буде приємний обмін думками, хороший друг та відсутність розчарувань.

Фото: unsplash.com

Статті на тему