UA
RU

Щоденник сну: що це таке та як його вести

Сон пов'язаний із відчуттям тривоги. Перш ніж починати зміни у вашій рутині, гарне місце для старту - це щоденник сну. 

Щоденник сну: що це таке та як його вести-Фото 1

Достатньо вести його всього протягом тижня, щоб зрозуміти та ідентифікувати головні тригери, які не дають вам добре спати. Щоденник для сну – чудовий спосіб зрозуміти, що не так відбувається у вашому організмі та відкоригувати це.

Як вести щоденник сну?

Щоранку протягом тижня робіть заметки скільки годин ви спали, про які заснули, та про які прокинулися, і чи прокидалися ви вночі. Також гарна ідея оцінити якість вашого сну за 10-бальною шкалою. Крім того, ви можете скористатись спеціальними додатками в телефоні або цифрових часах, які допоможуть вам простежити якість вашого сну. 

Після того, як ви отримали інформацію про паттерни вашого сну, подумайте про фактори, які можуть впливати на якість сну чи позитивним, чи негативним способом. Наприклад, чи вживали ви будь-які стимулятори (кофеїн, алкоголь, нікотин) за дві години до того, як йти до ліжка? Яка температура у спальні? Наскільки світле/темне приміщення? Наскільки галасливо? Чи прибрана ваша кімната? Чи дивіться ви у телефон/ноутбук/телевізор перед сном? Чи є щось, про що ви хвилюєтесь чи щось, що стресує вас? 

Ви можете вести щоденник у записнику, у нотатках на телефоні, створити таблиці чи завантажити додаток на телефон для відстеження вашого сну. Таке вправо займає лише кілька хвилин вашої години всього протягом тижня, але це допоможе зрозуміти ваші звички та паттерні, які впливають на сон, вам легше буде зрозуміти, що ви робите неправильно, і що можете змінити, аби краще спати.

Також зверніть увагу, чи є якась різниця у ваших буднях та вихідних днях. Спеціалісти зі сну радять зберігати однаковий режим сну протягом тижня, який би майже не відрізнявся між буднями та вихідними. Також вони радять засинати і прокидатися в одну і ту саму годину. Якщо ви маєте розлади сну, які тривають довше за місяць — ми радимо вам звернутися до спеціаліста. Такий щоденник сну особливо пригодиться, щоб спеціаліст допоміг вам налагодити сон, і, можливо, підібрав правильне лікування.

Інформація взята з Телеграм-каналу https://t.me/psy_support

Фото:unsplash.com

Статті на тему