UA
RU

Сольна партія: чому сучасні дівчата не прагнуть одружитися

Редагувати переклад
Дедалі більше сучасних дівчат відмовляються від сімейного життя на користь самотності. Що ними керує, з'ясовувала Юліана Матасова.

чому дівчата обирають самотність

МЯпонська подруга Міцукі, з якою ми познайомилися на заокеанській конференції, розлучилася з бойфрендом, як тільки почала працювати над своїм науковим дослідженням. Їй 35, вона зайнята проектом вже п'ять років, і весь цей час живе одна, концентруючись на роботі:

«Мій партнер не був чоловіком, заради якого я могла відмовитись від професійних устремлінь. Зараз я розумію, що в принципі не піду на таку жертву. Я дуже емоційна людина, і стосунки зажадають від мене маси душевної енергії. А пов'язати своє життя з кимось і не приділяти йому часу – величезна неповага. Зараз робота – головне для мене, і доки я не завершу певний кар'єрний етап, особисте життя залишиться без змін».

Читайте також: Що краще: жити минулим чи майбутнім?

Батьки Міцукі прийняли вибір дочки, що дуже типово для Японії. Сама дівчина об'їздила півсвіту, чудово організувала своє життя і не намагається довести, що щаслива – це видно за кілометр. Міцукі підкорює своєю стриманістю, усвідомленістю, ввічливістю, повагою до оточуючих, впевненим знанням себе та красою. У неї немає котів, рибок або папуг, немає навколо неї і непроникної аури відчаю та відкинутості – навпаки, до неї хочеться звернутися за порадою по набуттю порозуміння з власною персоною.

Якщо озирнутися довкола, то й в Україні можна знайти натовпи «красивих жінок незаміжніх», які не страждають на свій статус. Наявна тенденція: відсоток одинаків у всьому світі постійно зростає. Лідирує у цьому відношенні Швеція, а у списку «самотніх» країн – США, Британія, Японія. Серед жінок все більше тих, хто свідомо приймає рішення залишити пошуки партнера та насолоджуватися цим моментом.

Читайте також: Чому чоловіки стали слабкими

Звісно, ​​так було не завжди. Кілька років тому мій знайомий психоаналітик, уважний до майбутніх соціальних змін, сказав, що стосунки – це, швидше, саундтрек до життя, і погано, якщо все життя зводиться до їхнього пошуку та підтримки. Думка прозвучала не зовсім в унісон із тодішніми спробами більшості моїх подруг «наповнити» своє існування виключно методом розпарювання. Без останньої вони неминуче натикалися на виснажливе питання "Що зі мною не так?" і, будучи людьми відповідальними, займалися щоденною роботою з поліпшення, хоча покращуватися було нікуди.

Чому жінки не хочуть виходити заміж

Якщо згадати, навіть прогресивну свого часу Кері Бредшоу сценаристи видали заміж, Нехай і з другого разу. Але в якийсь момент дівчата просто перестали купуватись на цю історію. Вони глянули на себе по-новому і виявили, що:

а) З НИМИ ВСЕ ДОБРЕ – поза шлюбом вони досягли кар'єрних висот і ведуть насичене соціальне життя;
б) ЗАМІЖ ЗАРАДИ ГАЛОЧКИ ВОНИ НЕ ПІДУТЬ, ПОГАНИХ ВІДНОСИН НЕ ПОТЕРПЯТЬ - що б там не говорила бабуся. Бути нещасною куди більш непристойно, ніж бути незаміжньою. Стало зрозуміло, що гонка за парою більш неактуальна.

29-річна Аня, втомивши себе роздумами про те, чому і чому їй не хочеться займатися проблемами спільного побуту тільки заради того, щоб називатися дружиною, зважилася на зміни завдяки виразній публікації про сучасні одинаки. Там констатували: нормально все, що завгодно, якщо в цьому форматі ти почуваєшся комфортно. З того часу вона насолоджується недоторканністю особистого простору, можливістю приймати самостійні рішення та тотальною свободою вибору – від фільму на ніч до кандидата на приємний флірт.

Читайте також: Як фліртують чоловіки з різних країн

Ірі 37, вона співвласник та фінансовий директор великої компанії. У своєму способі життя мінусів не бачить зовсім: «Я не почуваюся самотньою, навколо повно таких самих, як я, і я все частіше чую: яким би не був твій вибір, ми його поважаємо, аби тобі було добре».

28-річна Айя, помічник керівника великого бізнесу, яка живе в Нью-Йорку, зізнається, що любить своє самотнє життя: «Ми з подругами навіть не думаємо про стосунки. Сексу достатньо – дякую гікам із Силіконової Долини за Інтернет. До речі, в Сан-Франциско ми часто літаємо на уїк-енд - там безліч безлічі хлопців, теж одинаків. Я витрачаю гроші на себе, а не на оплату похмурої іпотеки за величезний будинок для сім'ї. Як подумаю, що в ньому треба забирати…».

Читайте також: Tinder: як познайомитися з кимось осудним

26-річна Одрі зовсім не цікавиться сексом, вона асексуалка. Її соціальне життя настільки заповнене, що дівчина щаслива своєму рішенню жити поза партнерствами будь-якого роду – інакше вона не справлялася б із зобов'язаннями по волонтерських проектах.

35-річна Поліна дев'ять років тому пішла від чоловіка, з яким почувала себе пригніченою та морально пригніченою. Мабуть, вона виявила повагу до себе або навіть увімкнула інстинкт самозбереження. Виховуючи доньку, жінка знаходить час для кардинальних кар'єрних змін, організації благодійних ековечерінок та подорожей. До речі, вона віддає перевагу європейському зрізу Тиндера вітчизняному: «У нашому пасуться або секс-туристи, або зажені жирком одружені, що ховаються за темними окулярами». Втім, зараз для постійного чоловіка ні місця в її оселі, ні вікон у графіку просто немає. При цьому Поліна зовсім не зарікається від шлюбу – якщо зустріне людину, яка відповідає її вимогам.

Чому дівчата більше не прагнуть вийти заміж

Читайте також: Чому сучасна молодь перестала займатися сексом

Апологети «сингл-шеймінгу» затверджують, що вся справа у вимогах – мовляв, вони надто завищені. Але навряд чи зашкалюючою зарозумілістю можна назвати бажання жити в союзі з людиною, яка поважає тебе і твій особистий простір, допомагає розвиватися, а не навпаки, і радіє твоїм успіхам не менше за свої.

Якщо так, то у Джейн Остін, яка відмовилася йти заміж без кохання і довела неймовірне – жінка може забезпечувати себе своєю творчістю – теж була завищена планка. Виходить, висока вона і в Опри Уїнфрі, у Дайан Кітон і Хелен Філдінг (що подарувала світу дивакувату холостячку Бріджіт Джонс). Надихаюча компанія, чи не так?

Журналістка Ребекка Трейстер, автор книги All the Single Ladies, стверджує, що зараз (вперше!) прийнятно бути як заміжня, так і незаміжня. Жінки не відмовляються від шлюбу з принципу, вони, швидше, не можуть знайти партнера, з яким їхнє життя стане кращим, а способів покращити його і без нього достатньо.

Читайте також: Як жінки оголосили війну туфлям на підборах

«Якщо раніше шлюб означав для жінок економічну стабільність, був соціальною валютою та надавав доступ до безпечного сексу, то тепер привілейовані жінки можуть обирати, якими будуть романтичний, сексуальний чи сімейний аспекти їхнього дорослого життя», – зазначає Трейстер.

Чому дівчата обирають самотність

Шлюб як такий, а тим паче поганий шлюб, перестав бути необхідністю. «Важливо хоча б кілька років пожити тим самим холостяцьким життям з білизною на люстрі, виключно вином у холодильнику та щастям ділити житло з найкращою людиною на планеті – самим собою», – вважає 26-річна Міла, арт-директор та спеціаліст з реклами. Більшість психологів підтвердять, що, якщо хочеш зробити своє життя по-справжньому щасливим, необхідно для початку краще дізнатися про себе.

33-річна Олена, куратор театральної студії, продюсер зйомок та майбутній режисер, підписується під кожним словом: «Тільки наодинці із собою можна зрозуміти, хто ти і чого хочеш». При цьому Олена готова спробувати спільне життя, але тільки з людиною, якій співзвучні її погляди та цінності: «У кожного має бути зона невторження – і це не ванна чи кухня. Для мене дуже важливо зберігати своє “я”, а у стосунках ми часто склеюємось із партнером, перестаючи бути собою”.

Олене вторить Тейлор Свіфт, яка рекомендує хоча б якийсь час залишатися поза відносинами – тільки так можна визначити, які насправді твої бажання. Виходить, що час, проведений із самою собою, – це один із найважливіших секретів потенційних здорових стосунків із партнером.

До речі, моя тренер з цигун стверджує, що як мінімум дві години на день необхідно присвячувати собі навіть якщо ти глибоко заміжня.

Фото: Gettyimages

Статті на тему