UA
RU

У Запоріжжі та Харкові є потреба в донорській резус-негативній крові першої групи

Станом на ранок 7 травня 2024 року у Запоріжжі та Харкові є потреба в донорській резус-негативній крові першої групи. 

У Запоріжжі та Харкові є потреба в донорській резус-негативній крові першої групи-Фото 1

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що станом на ранок 7 травня 2024 року у Запоріжжі та Харкові є потреба в донорській резус-негативній крові першої групи. Усім бажаючим здати кров рекомендують попередньо зателефонувати до обласних центрів крові, щоб уточнити час. Це можна зробити за номерами:

Харків — (095) 570-47-66,

Запоріжжя — (067) 141-00-15 та (067) 141-17-00 (цілодобово).

У МОЗ зазначають: у час війни потреби в крові значно виросли. Кров одного донора може врятувати трьох людей. Але інколи у стабпунктах для порятунку одного захисника потрібна кров трьох донорів.

Як правильно підготуватися до здавання крові:

  1. За 72 години не слід приймати ліки, що розріджують кров, такі як аспірин, анальгін та інші. Якщо застосування будь-яких лікарських засобів має місце, то до здавання крові чи компонентів крові донору слід отримати консультацію у медпрацівників центру крові. Це правило не поширюється на гормональні контрацептиви.
  2. За 48 годин не можна вживати алкоголь.
  3. Обов’язково потрібно добре виспатися. А в день донації — легко поснідати.
  4. Рекомендується утриматися від куріння. Рекомендується не палити за годину до і після процедури донації. Отруйна дія нікотину, що потрапив у кров, небезпечна для пацієнтів, особливо для новонароджених. Крім того, це може погано відобразитися на самопочутті донора.
  5. Не варто вживати в їжу смажене, гостре, солоне, копчене, банани, яйця, молочні продукти і масло. Краще — солодкий чай, морс, компот, мінеральну воду, варення, хліб, сухарі, відварні крупи, рибу, овочі, фрукти (крім бананів).
  6. На здавання крові чи компонентів крові при собі потрібно завжди мати посвідчення особи.
  7. Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.
  8. Гарне самопочуття після здавання крові чи компонентів крові забезпечать 2 склянки соку або води, випиті перед донацією.
  9. Дотримання цих нескладних правил особливо важливо перед донаціями крові, тромбоцитів або плазми. Порушення правил вплине на якість компонентів крові. Рекомендується також максимально звільнити день донації від важливих зустрічей і серйозних справ.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Український центр трансплант-координації

Читайте також: «ЖИТИ НАЗУСТРІЧ»: ПРОЄКТ «МИ ОДНІЄЇ КРОВІ» ЗАПУСТИВ ЛІНІЙКУ АДАПТИВНОГО ОДЯГУ ДЛЯ ПОРАНЕНИХ ВІЙСЬКОВИХ

Статті на тему