Закрити
UA
В Києві відкрилась перша у світі музична кафедра ЮНЕСКО
Мода

В Києві відкрилася перша у світі музична кафедра ЮНЕСКО

Поділись:

В Києві відбулось урочисте відкриття першої у світі музичної кафедри ЮНЕСКО “Музика, освіта, наука – заради миру”. Кафедру відкрили у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського.

В Києві відкрилась перша у світі музична кафедра ЮНЕСКО

Подія відбулася у символічну дату – 9 березня, день народження Тараса Шевченка. На вірші Кобзаря писав свої твори композитор Петро Чайковський, чиє ім’я носить Національна музична академії України. Також цього дня відзначали річницю проведення на Майдані Незалежності мистецької акції “Вільне небо/Free Sky”. Рік тому музиканти виступали в центрі столиці під звуки сирен і канонади на підтримку заклику до світових політиків закрити небо над Україною.

В Києві відкрилась перша у світі музична кафедра ЮНЕСКО

З нагоди відкриття кафедри на Майдані Незалежності відбувся концерт симфонічного оркестру “Київ-Класик” під орудою керівника кафедри, артиста ЮНЕСКО в ім’я миру Германа Макаренка.

В Києві відкрилась перша у світі музична кафедра ЮНЕСКО

Під час концерту прозвучали гімн України та гімн Європи – фрагмент “Оди до радості” Людвіга ван Бетховена. А також відомі українські музичні твори: фрагмент балету “Лілея” українського композитора Костянтина Данькевича за однойменною баладою Тараса Шевченка; “Козачок” із першої опери на лібрето українською мовою “Запорожець за Дунаєм” Семена Гулака-Артемовського; українська народна пісня “Ніч яка місячна”; фрагмент увертюри до опери “Тарас Бульба” Миколи Лисенка.

Виступ на Майдані Незалежності 9 березня музиканти планують зробити традицією.

Кафедри ЮНЕСКО сприяють розвитку міжнародної наукової співпраці. У вишах та наукових закладах України створено і діють 10 кафедр ЮНЕСКО у галузях філософії людського спілкування, застосування інформаційних та комунікаційних технологій в освіті, превентивної освіти та соціальної політики, екології техногенних регіонів, кріобіології, прав людини і демократії.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Denys Barabanov / Unsplash, Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: АРТЕФАКТИ НЕЗЛАМНОСТІ У СМОЛІ – В КИЄВІ СТВОРИЛИ МУЗЕЙ ФРАГМЕНТІВ ВІЙНИ