UA
RU

Як прийняти своє тіло, якщо з початку війни заїдаєте стресс

Редагувати переклад

Перш за все варто визнати, що ця копінг-стратегія допомогла вам вижити.

Подякуйте собі за те, що знайшли спосіб зреагувати на аномальні події. А тепер розберемося, як почати шанувати своє тіло, якщо воно трохи змінилося за годину війни.

Як прийняти своє тіло, якщо з початку війни заїдаєте стрес-Фото 1

Фото:@mahdi chaghari/unsplash.com

Маргарита Шавловська — психолог-сексолог, член European Society for Sexual Medicine, Асоціації психологів України, розповіла як подружитися зі своїм тілом.

Якщо у вас до війни був діагностований РХП (розлад харчової поведінки), він може загостритися. Зверніться, будь ласка, за допомогою до спеціаліста.

Якщо до війни відносини з їжею у вас були стабільні, спробуймо визначити причину переїдання Щоб простити собі, важливо зрозуміти, чому ви так робили. І вибрати нову стратегію.

Проблема №1: Позбавитися від емоцій або отримати їх

Усі чули, що споживання деяких харчових продуктів стимулює вироблення гормону задоволення — ендорфіну. У тяжкі моменти хочеться забутися та перемкнути увагу на щось знайоме. А як щодо роботів? Спробуйте визначити, яка саме емоція запускає цикл переїдання. Часто після вживання «забороненої» їжі виникає почуття провини. Намагайтеся відстежувати його та пробачати себе.

Проблема №2: Повернути собі почуття контролю

У ситуації нестабільності та невизначеності важливо мати щось звичне та стабільне. Іноді цим острівцем безпеки може стати приготування чи вживання їжі. Ми можемо намагатися контролювати тіло, щоб відчувати себе в безпеці. А як щодо роботів? Спробуйте обирати більш конструктивні способи повернути контроль. Наприклад, дихальні вправи, фізичне навантаження або плани на день.

Читайте також: Чому зараз турбота про себе особливо важлива і з чого почати?

Проблема №3: ​​Покарати собі

Безсилля, неможливість щось змінити, відчуття того, що ти робиш недостатньо, — можуть провокувати почуття провини та ненависті до себе. Також агресія, яка направлена на ворога і яку ви собі не дозволяєте, може проявлятися у вигляді аутоагресії. Якщо ви в безпеці, то можете мати провину вцілілого. Тоді переїдання може бути спробою покарати себе. А як щодо роботів? Нагадуйте собі про те, що війна почалася не через вас та ви не відповідаєте за дії окупантів.

Проблема №4: Уникнути міжособистісних проблем

Так само, як і до війни, лишня вага може мати вторину вигоду. Наприклад, ви боїтеся будувати стосунки або не хочете інтимної близькості з чоловіком. Тоді незбалансоване харчування може бути вашим способом уникнути тривоги. А як щодо роботів? Подумайте, як лишній вага допомагає вам. Чи могли б ви задовольнити ці потреби по-іншому? Те, як ваші батьки реагували на зовнішність, також впливає на здатність приймати себе. Чи критикували вас, чи порівнювали з іншими, знецінювали ваші спроби мати гарний вигляд? Згадайте упевнення, які вам говорили в дитинстві про ваше тіло. Оцініть, чи дійсно вони вам потрібні у дорослій життя чи ви живете за звичайним сценарієм?

Приймати своє тіло може бути нелегко. Відчути свою цінність, незалежно від зовнішності, може бути легше у стосунках. Коли є хтось, хто не оцінює вас, а приймає. Спробуйте подивитись на собі очима людини, яка вас дуже любить. Що б вона сказала вам про ваше тіло? Щоб ви самі сказали найкращій подрузі, яка б звернулася до вас із проханням допомогти прийняти своє тіло?

Інформація взята з Телеграм-каналу https://t.me/psy_support

Статті на тему