UA
  RU

  Як прийняти своє тіло, якщо з початку війни заїдаєте стресс

  Редагувати переклад

  Перш за все варто визнати, що ця копінг-стратегія допомогла вам вижити.

  Подякуйте собі за те, що знайшли спосіб зреагувати на аномальні події. А тепер розберемося, як почати шанувати своє тіло, якщо воно трохи змінилося за годину війни.

  Як прийняти своє тіло, якщо з початку війни заїдаєте стрес-Фото 1

  Фото:@mahdi chaghari/unsplash.com

  Маргарита Шавловська — психолог-сексолог, член European Society for Sexual Medicine, Асоціації психологів України, розповіла як подружитися зі своїм тілом.

  Якщо у вас до війни був діагностований РХП (розлад харчової поведінки), він може загостритися. Зверніться, будь ласка, за допомогою до спеціаліста.

  Якщо до війни відносини з їжею у вас були стабільні, спробуймо визначити причину переїдання Щоб простити собі, важливо зрозуміти, чому ви так робили. І вибрати нову стратегію.

  Проблема №1: Позбавитися від емоцій або отримати їх

  Всі чули, що споживання деяких харчових продуктів стимулює вироблення гормону задоволення — ендорфіну. У тяжкі моменти хочеться забутись та перемкнути увагу на щось знайоме. Що можна зробити? Спробуйте визначити, яка саме емоція запускає цикл переїдання. Часто після вживання «забороненої» їжі виникає почуття провини. Намагайтесь відстежувати його та пробачати собі.

  Проблема №2: Повернути собі почуття контролю

  У ситуації нестабільності та невизначеності важливо мати щось звичайне та стабільне. Іноді цим острівцем безпеки може стати приготування чи вживання їжі. Ми можемо намагатися контролювати тіло, щоб відчувати себе у безпеці. Що можна зробити? Спробуйте обирати більш конструктивні способи повернути контроль. Наприклад, дихальні вправи, фізичні навантаження або плани на день.

  Читайте також: Чому зараз турбота про себе особливо важлива і з чого почати?

  Проблема №3: ​​Покарати собі

  Безсилля, неможливість щось змінити, відчуття того, що ти робиш недостатньо, можуть провокувати почуття провини та ненависті до себе. Також агресія, яка спрямована на врага і яку ви собі не дозволяєте, може виявлятися у вигляді аутоагресії. Якщо ви в безпеці, то можете мати провину вцілілого. Тоді переїдання може бути спробою покарати себе. Що можна зробити? Нагадуйте собі про те, що війна почалася не через вас та ви не відповідаєте за дії окупантів.

  Проблема №4: Уникнути міжособистісних проблем

  Так само, як і до війни, лишня вага може мати вторину вигоду. Наприклад, ви боїтеся будувати стосунки або не хочете інтимної близькості з чоловіком. Тоді незбалансоване харчування може бути вашим способом уникнути тривоги. Що можна зробити? Подумайте, як лишній вага допомагає вам. Чи могли б ви задовольнити ці потреби по-іншому? Те, як ваші батьки реагували на зовнішність, також впливає на здатність приймати себе. Чи критикували вас, чи порівнювали з іншими, знецінювали ваші спроби мати гарний вигляд? Згадайте упевнення, які вам говорили в дитинстві про ваше тіло. Оцініть, чи дійсно вони вам потрібні у дорослій життя чи ви живете за звичайним сценарієм?

  Приймати своє тіло може бути нелегко. Відчути свою цінність, незалежно від зовнішньості, може бути легше в стосунках. Коли є хтось, хто не оцінює вас, а приймає. Спробуйте подивитись на собі очима людини, яка вас дуже любить. Що б вона сказала вам про ваше тіло? Щоб ви самі сказали найкращій подрузі, яка б звернулася до вас із проханням допомогти прийняти своє тіло?

  Інформація взята з Телеграм-каналу https://t.me/psy_support

  Статті на тему