Закрити
UA
Мода

Як змінити життя на краще через прийняття себе? 

Поділись:

Якщо вам цікаво працювати над своїми почуттями та емоціями, ця стаття стане можливістю подивитися на багато питань з іншої сторони.

Ігор Погодін — гештальт-терапевт із 27-річним досвідом роботи та засновник Pogodin Academy, розповість як нарешті почати приймати себе. Звільнити місце для ваших справжніх потреб та відчути натхнення до змін. 

Як правило, щодня ми стикаємося з великою кількістю подій та емоцій, які не хочемо приймати. Переконуємо себе, що ця історія точно не про нас. Але прийняття себе — це процес, який неможливо уникнути або проігнорувати. Звичайно, якщо ви вирішили прожити саме своє життя. 

Тож, як треба переживати такі моменти, щоб отримати максимум користі для себе та свого внутрішнього стану? 

Що ми відчуваємо, коли не приймаємо?  

Почнемо зі сценарію, який знайомий буквально кожній з нас. Коли у нас відбувається щось, що подобається, ми починаємо культивувати та плекати це. Якщо ж стикаємось з негативними речами, завжди намагаємося уникнути їх. Втекти, закритися і навіть вдати, що нас це не стосується. 

Розберемо на прикладах. Якщо розумієте, що відносини, у яких ви знаходитесь, не влаштовують вас, перше бажання — змінити та переробити їх. Або якщо ви відчуваєте фізичний біль, хочеться знову бути здоровою. Звучить цілком природно та логічно, правда? Позбутися того, що заважає жити. Утримати те, що допомагає та подобається. 

Тільки ось обидва варіанти приведуть вас у глухий кут та не дадуть можливості для особистого розвитку. 

Так, всі ми хочемо та прагнемо управляти власним життям. Здається, що все під контролем, продумано на кілька кроків уперед. Але дуже часто трапляється ситуації, які ми не могли спланувати. Це стосується як негативних так, й позитивних моментів. 

Наприклад, цікава пропозиція по роботі або звільнення. Доленосна зустріч або пожежа у квартирі. У всіх цих подій є одна загальна характеристика — вони вже сталися. Тому перед вами є два вибори: заперечувати або все ж таки нарешті зіткнутися з прийняттям. 

Коли ми обираємо перший варіант розвитку, то на нас чекає певна послідовність етапів: 

  1. В першу чергу — це вираз протесту. Ставимо цілі боротися із ситуацією, яка виникла. 
  2. Нічого не виходить, ми лише витрачаємо сили та енергію. Наступає період апатії. 
  3. Тільки на цьому етапі ми нарешті починаємо приймати те, що відбувається. Але подумайте, скільки сил вже було витрачено? 

Вся річ у тому, що ми намагаємося будувати життя виходячи з концепції, яка у нас є. До якої ми звикли та вважаємо вірною. Якщо вам цікаво глибше розібратися, чому це шлях в нікуди, вам допоможуть відео на YouTube каналі Ігоря Погодіна. Дуже багато влучних рекомендацій та розборів життєвих ситуацій чекає на вас. 

Читайте також: Як зробити правильний вибір і не помилитися

А якщо все ж таки почати приймати? 

Отже, психотерапія виявила важливу річ. Поки ваші страждання, симптоми та проблеми здаються найголовнішими у вашому житті, вони будуть вічними. Але чи є альтернатива? Так, і вона полягає у цікавості. 

Формула проста та її дуже легко почати використовувати просто зараз. Зміни відбуваються у той момент, коли вам ваше життя стає ЦІКАВІШИМ, ніж те, про що ви переживаєте. Адже ви перестаєте боротися з тим, що відбувається. Це вже великий плюс та ваша особиста перемога. 

Далі відбувається найцікавіше. З’являються сили та час, які ви раніше витрачали на боротьбу. Тобто ви отримуєте ресурси та енергію на зміни. Починаєте їх спрямовувати на те, як дійсно бажаєте жити. Згадуєте про свої справжні потреби та бажання. Наприклад, нарешті виділити час на хобі, яке до душі, чи змінити роботу. Або пройти навчання, щоб більше зануритися у психотерапію. Можливо, перетворити це захоплення у повноцінну професію для себе. 

Тож треба приймати абсолютно все? 

Це питання може виникнути у вас наприкінці статті. Тобто, що треба просто плисти за течією і бути безвільною людиною?  Ні, адже прийняття себе — це надзвичайно активний процес. Ось декілька порад, з чого розпочати цей шлях: 

  • Спостерігайте за вашим життям. 
  • Робіть висновки, що було дійсно надихаючим та важливим для вас. 
  • Замість боротьби почніть більше цікавитись кожним днем, подіями та вашими емоціями (навіть негативними) у ньому. 

Вже зовсім скоро відчуєте, що ваше життя набагато більше, ніж ви звикли думати. Та головне — у вас будуть сили та натхнення обрати саме той шлях, який буде до душі та приносити задоволення.