UA
RU

5 причин, чому варто віддати перевагу органічній бавовні

Редагувати переклад
Не лише комфортно, а й екологічно.

У гонитві за усвідомленим споживанням важливо враховувати всі аспекти модної індустрії, бути гнучким до грінвошинг і хоча б розуміння з чого і як робляться речі етичних брендів. Раніше вважалося, що одяг, зшитий із льону або бавовни, є earth-friendly і його можна сміливо віднести до категорії екологічної моди. 

Насправді все не так просто, як здається. Наприклад, бавовняна футболка хороша тим, що відмінно пропускає вологу, дає тілу "дихати", тому виробники наголошують на цьому, щоб залучити споживача своєю натуральністю. Але мало хто говорить про те, що звичайна бавовна, до якої ми так звикли, відрізняється від органічного як методом вирощування, так впливом на навколишнє середовище.

Причина 1: Без ГМО

Перша та основна причина – це його органічність. При вирощуванні такої бавовни використовують виключно генетично не модифіковане насіння. Також плантації не обробляються токсичними синтетичними хімікатами, пестицидами та добривами. Бавовняні коробочки збираються вручну, оскільки вони дозрівають нерівномірно, а людина може визначити готовність кожної без токсичної дії. Звичайна бавовна обробляється хімікатами, після чого всі коробочки обсипаються. Також органічна бавовна має пройти незалежну експертизу, щоб отримати сертифікат якості.

Причина 2: Усвідомлення виробництва

Крім вищевказаних критеріїв виробництва органічної бавовни, вони також включають усвідомлене споживання земельних ресурсів і лояльне ставлення до своїх співробітників. Органічна сертифікація потребує гарантії безпечних умов праці, заборони дитячої праці, а також справедливої ​​конкурентної заробітної плати. Виробництво має бути оснащене водоочисною системою, а також не використовувати відбілювачі та хімічні речовини, які зазвичай застосовують у класичному виготовленні та обробці текстилю.

5 причин, чому варто віддати перевагу органічній бавовні-Фото 1

Причина 3: Збереження багатьох життів

Ви, напевно, не замислювалися скільки людей може постраждати (і страждає) від виробництва звичайної бавовни, такої м'якої і "дихає". Результати досліджень Всесвітньої Організації Здоров'я показують, що хімічні речовини, якими щорічно обробляються бавовняні поля у всьому світі, включають понад 900 зареєстрованих синтетичних продуктів для боротьби зі шкідниками. Ці хімікати провокують у фермерів плантацій професійні захворювання, такі як отруєння пестицидами чи рак. Це призвело до загибелі 20 000 людей, які працюють у бавовни. Тільки уявіть, що середній вік життя фермера з неорганічної плантації бавовни в Індії близько 30 років. Жахливий факт.

Читайте також: Ековідповідальне виробництво: на прикладі трьох брендів

Причина 4: Раціональне використання води

Тема води в модній індустрії займає одне з топових місць, коли заходить за екологічне виробництво. При традиційному виготовленні однієї бавовняної футболки використовують близько 3185 літрів води, а це приблизно 22 ванни, наповнені доверху. На противагу цьому, органічна бавовна вимагає на 91% менше водних ресурсів через здоровий ґрунт, в якому він ріс і мінімізує кількість стічних вод.

Причина 5: Природні методи обробки

Ми вже говорили про відсутність хімікатів у виробництві та обробці органічної бавовни, але це цілісна система взаємодії з природою. Фермерські господарства залучають природні методи позбавлення бур'янів та шкідників: компост для підтримки поживності грунту замість пестицидів, впровадження корисних комах, які винищують шкідників замість хімікатів, а також чергування та посадку покривних культур (підвищують якості ґрунтів та відновлюють сили).

Дивлячись на ці п'ять причин, ставати зрозумілим чому футболка з органічної бавовни коштує в рази дорожче за звичайну, але купуючи її ви інвестуєте не тільки у свій гардероб, але й у процес відновлення планети Земля.

Фото: unsplash.com

Статті на тему