Відбувся Глобальний саміт миру. У саміті взяли участь 101 країна та міжнародна організація. Тут були представлені усі частини світу та континенти.
У Швейцарії пройшов Глобальний саміт миру. Він став наймасштабніщим міжнародним заходом заради України та миру. У саміті взяли участь 101 країна та міжнародна організація. Тут були представлені усі частини світу та континенти. Дві третини країн-учасниць – на найвищому рівні. Саміт став першим кроком до справедливого миру, що ґрунтується на Статуті ООН і базових принципах міжнародного права.
Учасники узгодили спільну позицію щодо трьох пунктів. Це продовольча безпека, ядерна та енергетична безпека. А також звільнення всіх полонених і депортованих українців і українок, дорослих і дітей, яких викрала росія. У Спільному комюніке про основи миру викладені ключові принципи:
По-перше, будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю. Українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька атомна електростанція, повинні працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом.
По-друге, глобальна продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання продуктів харчування. У зв’язку з цим вільне, повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів на Чорному та Азовському морях є надзвичайно важливими. Напади на торговельні судна в портах і на всьому маршруті, а також на цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними.
По-третє, усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають бути повернуті в Україну.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Офіс Президента України
Читайте також: ВОЛЯ ДО ПЕРЕМОГИ: УКРАЇНА ПРЕДСТАВИЛА РОЛИК ДО ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР 2024