Принцеса Діана танцює з Джоном Траволтою (1985 рік)
Виставка присвячена 20-річчю від дня смерті принцеси Діани. Місцем проведення обрали Кенсінгтонський палац, у якому леді Ді прожила 15 років. В рамках експозиції будуть представлені 26 знакових образів однієї з найстильніших жінок 20 століття: починаючи від ефектних вечірніх суконь, у яких Діана виходила у світ у 1980-х, закінчуючи «робочими» костюмами 1990-х, які для принцеси шила її улюблений дизайнер Catherine Walker. Крім того, на виставці можна буде побачити знамениту рожеву блузу Emanuel, в якій леді Ді позувала для портрета в 1981 році з нагоди своїх заручин із принцом Чарльзом, синю сукню Victor Edelstein, в якій принцеса танцювала в Білому домі з Джоном Траволтою, а також ескізи друзів-дизайнерів, які створювали для принцеси ексклюзивні вбрання. А в Кенсінгтонських садах з’явиться Білий сад із улюбленими квітами Діани – як символ світлих спогадів про принцесу.
КОЛИ: з 24 лютого
ДЕ: Кенсінгтонський палац, Лондон.
Показ Hermès весна-літо 1999
Мартін Маржела – один із найзагадковіших дизайнерів світу. Сукні зі швами назовні, піджаки без одного рукава, джемпер, пошитий із вовняних шкарпеток, підплічники поверх одягу принесли кутюр’є звання родоначальника деконструктивістської моди. Виставка, яку готує Антверпенський музей моди (MoMu), покаже дизайнера з іншого боку, а саме період його творчості, коли Маржела обіймав посаду креативного директора Гермес, прославляючи мінімалістичну елегантність В експозицію увійдуть 12 колекцій, створених кутюр’є в період з 1997 до 2003 року.
КОЛИ: 31 березня – 27 серпня 2017 року
ДЕ: Музей моди MoMu, Антверпен.
74-річна Рей Кавакубо, засновниця та креативний директор бренду Comme des Garçons, стане другим дизайнером, якому музей Metropolitan присвятить прижиттєву ретроспективу (перша пройшла у 1983 році та була присвячена творчості Іва Сен-Лорана). “Розмиваючи кордон між мистецтвом і модою, Кавакубо змушує нас по-іншому ставитися до одягу”, – говорить директор музею Томас Кемпбелл. Твори дизайнера знаходяться десь між − Сходом та Заходом, жіночим та чоловічим, минулим та сьогоденням. На експозиції буде показано близько 120 авангардних образів, що ілюструють творчий шлях дизайнера, починаючи від дебютного паризького показу 1981 року до останньої колекції, до якої увійшли речі, створені за допомогою 3D-друку. Манекени розташовуватимуться на рівні людського зростання без огорож. Виставку передуватиме бал Інституту костюма, Met Gala, який традиційно пройде у перший понеділок травня.
КОЛИ: 4 травня – 4 вересня 2017 року
ДЕ: Музей Metropolitan, Нью-Йорк.
Дивіться також: Бал Met Gala 2016: кращі футуристичні образи
Крістобаль Баленсіага
Виставка присвячена творчості великого іспанського кутюр’є Крістобаля Баленсіагі та присвячена 100-річчю від дня відкриття першого бутіка дизайнера в його рідному місті Сан-Себастьяні в Іспанії, а також 80-річному ювілею його знаменитого салону в Парижі. Експозиція досліджує феномен Баленсіаги, який значною мірою вплинув на моду 20 століття. Сукні-бочки, пальто-каре, сукні-трапеції та капелюхи-коробочки – лише невелика частина «скульптурних» образів, які досі надихають дизайнерів. На виставці будуть представлені понад 100 костюмів та 20 капелюхів, а також малюнки, фотографії, ескізи та зразки тканин, багато з яких раніше ніде не демонструвалися.
КОЛИ: 27 травня 2017 − 18 лютого 2018
ДЕ: Музей Вікторії та Альберта, Лондон.
Читайте також: Asos присвятили колекцію принцесі Діані
Крістіан Діор з моделями після показу (1950 рік)
Цього року модний Дім Dior відзначає 70-річний ювілей. Незважаючи на те, що Крістіан Діор заснував свій бренд у 1946 році, відлік прийнято вести з лютого 1947 року, коли на авеню Монтень у Парижі дизайнер представив свою першу колекцію нарядів силуету New Look. На честь роковин у Національній галереї Вікторії у Мельбурні (Австралія) пройде масштабна виставка, на якій буде продемонстровано понад 140 культових нарядів усіх креативних директорів бренду – від самого Крістіана Діора та його наступника Іва Сен-Лорана до Джона Гальяно, Рафа Сімонса та Марії Грації Кьюрі.
КОЛИ: 27 серпня – 7 листопада 2017 року
ДЕ: Національна галерея Вікторії, Мельбурн.
Юбер де Жіванші та Одрі Хепберн
Дружба та співпраця актриси Одрі Хепберн та французького кутюр’є Юбера де Живанші тривали майже 40 років. Саме Живанші створив знамениту чорну сукню для фільму «Сніданок у Тіффані», яку було визнано одним із найкращих за всю історію кінематографа, а також цілу колекцію елегантних вбрань для музичної комедії «Забавна мордочка». Виставка охоплює весь творчий шлях дизайнера – від відкриття власного модного Будинку Givenchy у 1952 році до відходу на спокій у 1995-му.
КОЛИ: 26 листопада 2016 − 27 березня 2017
ДЕ: Муніципальний музей, Гаага.
Читайте також: Сукні-легенди: 5 знакових образів із кінематографу
Виставка демонструє еволюцію жіночої та чоловічої спідньої білизни з 1750 року до наших днів. На ній представлено понад 200 експонатів, починаючи від рідкісних зразків бюстгальтерів 18 століття та закінчуючи колекціями Stella McCartney, Rigby & Peller та Paul Smith. Серед експонатів – корсет для їзди на велосипеді, боксери Девіда Бекхема, корсети Діти фон Тіз та багато іншого. Одна з основних цілей експозиції – простежити взаємозв’язок моди та моральних засад суспільства.
КОЛИ: 16 квітня 2016 − 12 березня 2017
ДЕ: Музей Вікторії та Альберта, Лондон.
Статті по темі:
Найвідоміші музеї моди світу
Nike Air Max та Levi’s 501 стануть музейними експонатами
Музеї макаронів, сніжинок та брехні: найнезвичайніші експозиції світу
10 найнезвичайніших музеїв України