Досить вірити у все, що вам говорять про фітнес тренування!
Фітнес з кожним днем стає все популярнішим, набуває нових обрисів та інноваційних відгалужень, які допомагають усім охочим скинути зайву вагу в короткі терміни і підтягнути тіло. Тренажерні зали просто переповнені і всі активно надаються цим фізичним навантаженням, не замислюючись, що не всі фітнес вправи однаково корисні та ефективні. Ми вирішили розвінчати найпопулярніші міфи, що утворилися навколо нього.
Багато хто стверджує, що час, проведений на біговій доріжці, набагато ефективніший, ніж біг у парку або на стадіоні. Аргументують вони це тим, що біг на прогумованій платформі перешкоджають зносу колінних чашок. Насправді це зовсім не так. Будь-який біг викликає вібрації в суглобах, незалежно від того, якою поверхнею ви переміщаєтеся. Бігаючи в приміщенні, в даному випадку в тренажерному залі, ви бачите перед собою лише одну картинку, а займаючись вправами на вулиці, у вас є можливість постійно змінювати пейзажі, що добре позначається на психіці. Також бігова доріжка не розвиває координації, оскільки немає жодних перешкод.
Читайте також: ВІТЕР У СПИНУ: 9 ПРАВИЛ ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ ЗАЙМАТИСЯ БІГОМ
Недосвідчені тренери закликають клієнтів віддавати всі сили «до сьомого поту». Тільки робота потових залоз пов’язана зі зменшенням обсягів. Через пори виводиться вода, а протягом чотирьох годин знову повертається. Це потрібно для охолодження м’язових тканин, оскільки перегрів може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям. Тому такі спітнілі види спорту, як бікрам-йога, особливо знизити вагу не допоможуть.
Це правда наполовину, оскільки не лише від вправ на прес залежить кількість та якість кубиків. Прес – це м’язи, які ви тренуєте, але поверх них є також жировий прошарок, який не дає можливості їх побачити. Тому крім завзятих тренувань, необхідно також не забувати про правильну дієту. Також ефективним стане «сушіння» тіла, яке допоможе виділити ваші переваги, а в нашому випадку – прес. Так що тільки у поєднанні з фізичними навантаженнями, кардіо вправами та правильним харчуванням можна досягти бажаного результату.
Читайте також: ОСНОВНІ ПРАВИЛА «СУШКИ» ТІЛА ДО ЛІТА
Цей міф перелічує конституції людського тіла, тому що націлені тренування сприяють зміцненню певних частин м’язової оболонки, але це не впливає на спалювання жиру. Таким чином, прокачуючи певну групу м’язів, ви ризикуєте отримати забиті м’язи в цій частині тіла, але мляві та слабкі в інших місцях. Науково доведено, що людина худне рівномірно, тому необхідно приділяти увагу вправам, які залучають усі групи м’язів. Та й нерівномірне прокачування призведе до непропорційності форм, що виглядає дуже некрасиво.
Молочна кислота накопичується у м’язах після інтенсивних тренувань. Тому болять руки, ноги, попа, спина, груди, живіт. Але кислотні речовини швидко виводяться з організму. Больові відчуття через 2-3 дні після занять пов’язані з іншими проблемами.
Біль виникає через мікророзриви тканин, як наслідок навантаження. Дводенної перерви між прокачуванням певної групи м’язів достатньо для відпочинку і можна знову повторити серію. Адже вже порвалось і розтяглося все, що могло. Нові розриви можливі лише за збільшення інтенсивності рухів і ваги пристосувань. Якщо тіло болить навіть за кілька днів після відвідування зали, варто звернутися до лікаря. Це може бути симптом неприємної хвороби, з лікуванням якої не варто затягувати.