У нас катастрофічно не вистачає часу на багато речей, у тому числі й на спорт. Саме тому короткі тренування – це наш порятунок.
Хтось любить кросфіт, хтось йогу, але всіх нас поєднує одне — нелюбов до тривалих тренувань. Невже не можна досягти того ж результату за стисліші терміни? Адже, якщо врахувати час, який ми витрачаємо на те, щоб дістатися тренажерної зали, переодягтися, позайматися з інструктором, прийняти душ, знову переодягтися і дістатися додому/до роботи, то вийде кілька годин. У сучасному житті – це недозволена розкіш!
Як виявилося, ми не єдині, хто думав над тим, скільки цінних ресурсів витрачається на заняття спортом. Короткі тренування тепер це не мрія, а реальність. Фітнес-тренери прогнозують, що час, який ми витрачаємо на заняття у залі, з кожним роком скорочуватиметься.
Читайте також: ФІТНЕС-ТРЕНДИ, ЯКІ БУДУТЬ АКТУАЛЬНІ У 2019
Американська мережа тренажерних залів мережі ClassPass провела цікаве опитування. Виявляється, 33% їхніх відвідувачів віддає перевагу заняттям, тривалість яких не перевищує 45 хвилин. Експерти вважають, що до 2019 року цей відсоток лише зростатиме.
Звучить непогано, але чи стоять заощаджені хвилини того? Чи буде результат від коротких тренувань таким самим вражаючим? Дослідження, проведене в Університеті Макмастера, говорить, що короткі тренування можуть бути такими ж ефективними, як і довгі. Ключ до успіху? Вся справа в інтенсивності.
Вчені порівняли спринт-тренування (SIT) із традиційними тренуваннями середньої інтенсивності (MICT). Що таке SIT? Ви виконуєте вправу хвилину, але ритмічно, потім дев’ять хвилин відпочиваєте, потім знову одну хвилину вправляєтесь, а дев’ять відпочиваєте. А ось MICT – це 50 хвилин безперервних вправ. Який результат дослідження?
Дванадцять тижнів коротких інтенсивних інтервальних вправ покращили показники кардіометаболічного здоров’я так само, як і традиційні тренування на витривалість у чоловіків, які ведуть сидячий спосіб життя, незважаючи на п’ятикратне зниження обсягу вправ і часу.
Читайте також: ТРЕНЕР ДЖЕННІФЕР ЕНІСТОН РОЗПОВІВ ПРО ЇЇ СИСТЕМУ ТРЕНУВАЛЬНИК
До речі, останніми роками зросла популярність тренувань, які потрібно виконувати на межі витривалості, наприклад, HIIT. Принцип роботи HIIT полягає у швидкому підвищенні частоти серцевих скорочень та підтримці їх протягом усього тренування, що призводить до скорочення тривалості необхідної активності.
Якщо вас цікавлять короткі тренування, можемо також порекомендувати комплекс Obé. Його вигадала тренер моделей Victoria’s Secret Меган Роуп. В середньому одне тренування займає 25 хвилин і вимагає мінімум екіпіровки (гантелі та гумки).
Дивіться відеоурок від Меган Роуп, яка вчить правильно присідати:
Джерело фото: unsplash.com