Люди, які збираються вперше відвідати клас йоги, сповнені упереджень та невірних фактів. Розповідаємо все найважливіше, що варто знати перед першим його заняттям, включаючи історію походження, різні види (а їх, повірте, чимало) та етикет, якого варто дотримуватися в залі.
Читайте також: 10 порад, як почати займатися спортом вдома
Йога – це сукупність різних духовних та фізичних практик, і виникла вона в долині річки Інд тисячі років тому. Видів йоги існує безліч, найголовніші – це раджа-йога, хатха-йога, карма-йога, джнана-йога і бхакті-йога.
Класична йога, яка називається раджа йога, включає вісім етапів. Один із них — асана, що перекладається як «поза». Інші сім етапів також важливі і включають в себе яму (соціальні принципи і норми поведінки), няму (філософські принципи турботи про себе та дотримання розпоряджень), пранаяму (дихальна практика), пратьяхару (зосередженість на собі), дхарану (сконцентрованість), дхьяну ( медитація) та самадхи (зв’язок із Всесвітом, нерухомість).
Якщо ви почнете шукати в Instagram фото з хештегом #yoga, то побачите людей у красивій спортивній формі, які стають дивовижними пози, неймовірним чином скручуються і не піддаються жодним законам гравітації. Ці зображення можуть зачаровувати, так і лякати, тому що новачок, особливо з поганою фізичною підготовкою, побоїться почати займатися йогою. Але важливо знати, що для занять йогою не потрібний ні дорогий одяг, ні розтяжка.
Емі Опеловскі, головний тренер CorePower Yoga в Сан-Дієго, згодна з цим: «Будь-який може стати на килимок для йоги, якщо у нього є бажання спробувати щось нове».
Читайте також: 6 причин займатися спортом, які не включають схуднення
Стилів йоги безліч і новачкові дуже просто загубитися у всьому розмаїтті. Крім того, стилі можуть змінюватись в залежності від студії або тренера, тому перед заняттям краще дізнатися, які класи рекомендовані для початківців у вашому залі. Віньяса («дихання, пов’язане з рухом»), яка фокусується на плавних вправах, або хатха-йога буде чудовим вибором, якщо ви тільки збираєтеся прийти до класу йоги.
Одяг для занять йогою, перш за все, повинен бути зручним, добре вбирати вологу, дозволяти рухатися і розтягуватися. Легінси або шорти, а також спортивний топ чудово підходять як для занять у залі, так і для йоги. Спеціальне взуття вам не потрібне, оскільки виконувати всі вправи ви будете босоніж.
Читайте також: Як правильно вибрати спортивний бюстгальтер
Пляшка з водою, маленький рушник та килимок — три головні супутники на заняттях йогою. Килимки в більшості залів надаються для використання, але якщо ви займатиметеся на відкритому просторі, то краще візьміть свій.
Всю техніку поставте на беззвучний режим, щоб ні вас, ні інших відвідувачів нічого не відволікало. Оскільки всі вправи ви виконуватимете босоніж, подбайте про чисте взуття і перед заняттям залиште його в належному місці (зазвичай це робиться в самому залі). Лежачи на килимку, зверніть увагу на відстань між вами та іншими людьми, оскільки для деяких вправ потрібна велика площа. Нарешті, як і будь-якому іншому груповому занятті, важливо приходити вчасно, щоб нікого не відволікати, і не втікати раніше, не попередивши тренера.
Читайте також: Instagram-акаунти, які надихнуть вас на заняття спортом
Ймовірно, після першого заняття у вас хворітиме тіло і це нормально. “Під час йоги задіяні м’язи, які в інших видах спорту використовуються рідко”, – говорить Клер Грив, сертифікований інструктор йоги. Однак, якщо ви відчуваєте якийсь біль у суглобах та/або зв’язках після йоги, це ознака того, що ви могли травмувати себе. У такому випадку слід звернутися до лікаря, якщо біль не минає навіть через кілька днів.
Тренер Ріна Дешпанде каже, що люди часто кажуть, що бояться пробувати заняття йогою, бо не належать до цієї культури. Не всі сприймають йогу як філософську течію, для когось це лише спосіб покращити фізичне здоров’я і привести тіло в тонус.
Джерело фото: unsplash.com, gettyimages.com