У XXI столітті складно уявити хоч один день, який не буде переповнений стресовими моментами та зовнішніми подразниками. Ранок у метро, наприклад, той ще атракціон. Якщо вашими постійними супутниками останнім часом стали поганий настрій і дратівливість через дрібниці, то вам варто всерйоз задуматися про ментальне здоров’я. Не треба недооцінювати стрес та його вплив на організм.
Читайте також: 6 фізичних симптомів стресу
У стресовий період складно тримати фокус та концентруватися на важливому. Якщо ви переживали подібне, то знаєте, що все валиться з рук, а мозок відмовляється запам’ятовувати інформацію. Навіть дрібні завдання можуть вилітати з голови в шаленому інформаційному потоці, який, до речі, також може бути однією з причин стресу. Коли настає такий період, варто взяти паузу та спробувати виключити зовнішні подразники. Наприклад, зменшіть кількість часу, який проводите у соціальних мережах, адже вони точно не додадуть вам пам’яті та посилять ознаки стресу.
Коли рівень стресу зашкалює, навіть дисциплінованим і зосередженим людям буває складно приймати рішення. Особливо, якщо вони стосуються глобальних тем. Можна як завгодно довго списувати це на власну нерішучість або на важливе питання, яке стоїть на коні, але стрес і тиск з боку — ймовірніші причини «гальмування». У подібних ситуаціях головне — не приймати рішення поспіхом, щоб потім не пошкодувати про результат. Довірте зробити це близькій людині або делегуйте підлеглим.
Читайте також: Зірки поділилися своїми рецептами порятунку від стресу
Якщо ви помічаєте, що стаєте дратівливішими, агресивнішими, ніж зазвичай, без видимої причини зриваєтеся на людей, це може бути пов’язане зі виснаженням енергії через стрес. Нестача власних ресурсів ніяк не заповнити нервовими клітинами людей, на яких ви накричите, тому не варто зганяти на інших свій негатив. Якщо ви знаєте, що попереду на вас чекає складний період і велика завантаженість, попередьте підлеглих, колег та рідних про це, щоб вони не сприймали спалахи дратівливості на свій рахунок.
Негативні емоції можуть викликати стрес, а й погіршувати фізичне здоров’я. Гормони стресу (адреналін, кортизол) знижують імунітет та збільшують ризик підхопити інфекційні захворювання. Також вони підвищують тривожність, депресію та інші емоційні проблеми. Коли стрес бере віжки правління вашим життям, управляти емоціями вкрай складно, тому не дивно, що тривога може переслідувати вас і робити більш імпульсивним.
Читайте також: Як залишатися оптимістом, якщо ви весь час у стресі
Джерело фото: unsplash.com