Закрити
UA
Краса

Головні переваги бігу для здоров’я

Поділись:

Бракувало додаткової мотивації, щоб почати бігати?

Переваги бігу для здоров'я фото

@basebodybabes

Чи відчуваєте стрес? Можливо вам варто захопити кросівки, піти в парк і пробігтися. На додаток до очевидних фізичних переваг біг корисний ще з кількох причин. І хоч часто люди не можуть полюбити цей вид фізичних навантажень, варто замислитися над тим, щоб дати йому другий шанс. 

Читайте також: Instagram-акаунти, які надихнуть вас на заняття спортом

 

Біг робить розумнішим

Згідно з журналом New York Magazine, вчені визначили прямий зв’язок між аеробними вправами та подальшою когнітивною ясністю. Після бігу можна в прямому сенсі відчути приплив сил, як би це не суперечило з тим, що ви ніби щойно отримали навантаження. Вчені також спростували той факт, що у дорослому житті наш мозок не здатний створювати нові нейрони. Саме аеробні навантаження сприяють цьому і не дають нашому мозку старіти. 

Користь бігу для здоров'я фото

@pip_edwards1

Боротьба з депресією

Американська психіатрична асоціація рекомендує займатися бігом людям, які страждають на депресію. «Регулярні фізичні навантаження, а саме біг, допоможуть зменшити стрес і занепокоєння». З погляду науки тут усе досить просто: фізичні вправи виробляють більшу кількість ендорфінів і допомагають упоратися з проблемами психологічного плану. Багато фахівців рекомендують своїм пацієнтам не прийом антидепресантів, а різні види спорту. Біг у цьому випадку — найкращий друг та помічник.

Читайте також: 10 порад, як почати займатися спортом вдома

джерело здоров’я

Перша логічна причина, чому біг корисний для здоров’я, звичайно, хороша фізична форма. У бігунів підтягнуте тіло, рельєфні м’язи ніг та гарна фізична підготовка загалом. Але це далеко не всі переваги. Біг ідеально підходить для тренування серцево-судинної системи. Якщо людина не має фізичних навантажень, то зростає ймовірність захворювань серця. 

posts-to-db-Фото 3

@josephineskriver

Досягнення дзена

Під час бігу у лобових частках мозку підвищується активність, що може пояснити сплеск ясності у голові. І справді, навіть після 20-30 хвилинної пробіжки відчуваєш себе на підйомі сил, заряджених і готових до нових звершень. Ця ж ділянка мозку пов’язана з регулюванням емоцій, а це означає, що якщо ви почуваєтеся засмученими або сумними, то найкращими ліками в цьому випадку стане пробіжка.

Американський блогер Кейсі Нейстат, відомий своєю пристрастю до бігу, сказав в інтерв’ю журналу Runner’s World: «Перед кожним важливим рішенням, яке я ухвалив за останні вісім років, я спочатку бігав».