Почуття провини отруює смак омріяного бургера або еклера. Як послабити самоконтроль, зробивши це без шкоди для постаті, знає food-експерт Катерина Лучина.
Без праці не виловиш і рибку з ставка – у суспільстві стара приказка набуває нового сенсу. Усі навколо твердять про нескінченний самоконтроль та необхідність щомиті роботи над собою. Хочеш підвищення – працюй понад норму, потрібно схуднути – забудь назавжди про що-небудь калорійніше трав’яних смузі. І якщо в нульовій іконі була Кейт Мосс із сигаретою в роті, келихом у руці та чоловіком біля ніг, чия ідеальна постать пояснювалася швидким метаболізмом, то у нинішньому світі такий спосіб життя став моветоном. Зате хештеги fitpro та detox – це по-справжньому круто.
Читайте також: ІНТУІТИВНЕ ЖИВЛЕННЯ: ТАК ЧИ НЕМАЄ? ВІДПОВІДАЄ ДИПЛОМОВАНИЙ НУТРИЦІОЛОГ
«Закручування гайок» заради здорового способу життя може призвести до зривів, які залишають неприємне почуття провини. Але що ж робити, якщо я не можу жити без зефіру в шоколаді та курячих крилець із сирним соусом? Як бути з маминими млинцями, бабусиними пирогами та капкейками подружки? Намагаючись знайти баланс між корисним та смачним, дієтологи пропонують відповіді, які можна укласти у дві стратегії: «що» або «Як». Концепція “що” – це точний вибір корисних продуктів. Монодієти, соки, смузі, сироїдіння або вегетаріанство, дієта Дюкана – всі вони визначають, що можна, і залишають за бортом те, що заважає ідеальній картині світу. Як у випадку з будь-якими обмеженнями, рано чи пізно не надто дисциплінована людина виявить себе біля холодильника з тістечком та келихом вина в руках. Це можуть бути навіть ті, що тренують все життя силу волі і контролюють свій раціон балерини та космонавти.
Стратегія «як» дає трохи більше свободи. Наприклад, правило «п’ять укусів» дає шанс їсти все, що подобається – але не більше тих п’яти шматочків. Є дієти, що пропонують жувати, але не ковтати: і центр насолоди ситий, і фігура в порядку. Згідно з ще однією досить популярною теорією, для насичення нам достатньо лише аромату. Втім, якщо страва дійсно апетитна, знадобиться дуже потужне вольове зусилля, щоб зупинитися.
Читайте також: ЯК З’ЄСТИ МЕНШЕ: ПОРАДИ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ
Їжа – перше задоволення для немовляти, в якому насичення поєднується з любов’ю матері. Цю подвійну ситість – фізіологічну та психологічну – найчастіше ми шукаємо, відправляючи в рот чергове печиво або шматок торта. Питання «чому я їм?» дозволяє зрозуміти, що вам дійсно потрібно: поїсти або бути коханою, випити смузі або заповнити тугу самотності. Найчастіше ставте собі це питання, адже відповіді будуть різними. Щоб із новими силами повернутись до роботи над складним проектом? Тоді вам потрібна комбінація brain food, у якій мають фігурувати зелень, горіхи та інші джерела вітамінів групи В та Омега-3. Зняти втому після силового тренування? Білкова їжа на допомогу – стейки чи устриці будуть доречними. Потрібно зігрітися та відновити сили після дня на снігових схилах Буковеля? Тоді можна замовити банош або рагу з густим грибним соусом, а також глінтвейн на додачу.
За силою задоволення їжа та секс напрочуд схожі. Солодкий, ніжний, гарячий – це про шоколад чи чоловіка? Обмежувати себе у природних бажаннях довго не вдасться. Тому, повторюся, дуже важливо знати їхні причини, і тоді центр уваги зміститься до комфортного балансу, а фігура прийде в норму – без жахів самоконтролю та модної нині тяжкої праці.