Закрити
UA
Краса

4 причини, чому дієти не працюють (і що з цим робити)

Поділись:

Відноситися до дієт можна по-різному, але дієтологи сходяться на думці, що часто результат від них сумнівний. 

posts-to-db-Фото 1

Випробували безліч дієт, а результат залишає бажати кращого? Можливо, вся справа у неправильному підході до харчування. Розбираємося, чому дієти у звичному розумінні цього слова не працюють, і як можна змінити ситуацію на краще. 

Читайте також: 22 Days Nutrition: що це і з чим його їдять?

 

Втрата ваги – тимчасовий результат

Ідея, яка говорить, що за тиждень дієти можна скинути від п’яти до десяти кілограм, звичайно, приваблива, але абсолютно нереалістична. І справа навіть не в тому, що скинути зайві кілограми нереально, а в тому, що з часом, коли ви повернетеся до звичного ритму життя та стилю харчування, вага знову почне зростати. 

Дослідження підтверджують, що втрата ваги за допомогою дієт недовготривала. У 2007 році Трейсі Манн, професор психології, розповіла про свої спостереження після проведеного експерименту: «Спочатку ви втратите від 5 до 10% своєї ваги на будь-якій дієті, але потім вага повернеться. Під час дослідження ми виявили, що більшість людей не лише набрали втрачені кілограми, а й додали до ваги». 

posts-to-db-Фото 2

Дієти псують ваші стосунки з їжею

Дієти нерідко призводять до розладів харчової поведінки, тому варто бути дуже обережними під час екстремального схуднення. Якщо ви дійсно побачите результат на терезах, то навряд чи захочете повертатися до колишньої версії себе, а це загрожує орторексією, булімією та іншими захворюваннями. 

Читайте також: Інтуїтивне харчування: так чи ні? Відповідає дипломований нутріціолог

Уповільнений обмін речовин 

Щоб схуднути, варто дотримуватись одного простого правила: спалювати більше калорій, ніж ви споживаєте. Це називається дефіцитом калорій. Вживання дуже мало калорій, навпаки, не допоможе скинути вагу, а уповільнить метаболізм.

Одне з досліджень підтверджує, що люди, які дотримуються суворої низькокалорійної дієти, худнули повільніше. Під час обмеження калорій тіло компенсує їх за рахунок уповільнення метаболізму. 

posts-to-db-Фото 3

переїдання

Якщо ви колись відчували свій організм дієтами, то знаєте, що цей досвід важко назвати найприємнішим у житті. Ви не тільки позбавляєте себе потрібних калорій та правильної збалансованої їжі, але й часто зриваєтеся. 

Дослідження підтверджують, що підвищення рівня гормону стресу кортизолу пов’язане із переїданням. Крім того, підвищений рівень кортизолу може також призвести до підвищення рівня інсуліну та зниження цукру в крові, внаслідок чого вам більше хочеться солодкої та жирної їжі. Саме звідси ростуть ніг біля переїдання, справа не лише у силі волі. 

Читайте також: Прості правила здорового харчування, яких може дотримуватися кожен

Що робити, якщо дієти не працюють?

Готуйте самостійно

Ресторанна їжа — це не лише невигідно з фінансової точки зору, а й небезпечно для тих, хто худне. Ніхто не забороняє уточнювати в офіціанта, що входить у страву і скільки в ньому грамів солі та цукру, але дізнатися про все з ідеальною точністю навряд чи вийде. 

posts-to-db-Фото 4

Часті перекушування

Коли ви їсте кілька разів на день, а між основними прийомами їжі не відмовляєте собі у перекусі, ризик переїдання та зриву зменшується. Але варто вибирати справді корисні перекушування: горіхи, сухофрукти, корисні солодощі. 

Читайте також: Головні міфи про метаболізм, у які не варто вірити

Читайте склад продуктів

Якщо ви насамперед звертаєте увагу на калораж продуктів, а лише потім вирішуєте, чи підходять вам вони чи ні, це, звичайно, здорово, але не до кінця виправдано.

Продукт може містити всього 100 калорій на порцію і здаватися якісним, але водночас бути напханим величезною кількістю цукру. 

posts-to-db-Фото 5

Не пийте зайві калорії

Картопля, смажена та жирна їжа, солодке – не єдині джерела зайвих кілограмів. Шкідливі калорії також ховаються також у солодких газованих напоях, каві та алкоголі. Латте, звичайно, привабливо, але спробуйте приручити себе до звичайної чорної кави без добавок. 

Читайте також: Плюси та мінуси популярних дієт

Будьте терплячі

Схуднути за один день або тиждень практично нереально, тому не варто квапити події і щодня застрибувати на ваги, сподіваючись, що цифра кардинально зміниться. Якщо довгий період кілограми стоять на місці, хоч ви й прикладаєте неабиякі зусилля, зверніться до професійного дієтолога та тренера. Вони не тільки підберуть вам раціон харчування та режим тренувань, але й підкажуть, у чому була причина застою ваги. 

Джерело фото: unsplash.com