Неправильно трактувати спорт як культуру бездоганного тіла.
На кожному кутку миготять реклами, сенс яких зводиться до того, що нам, жінкам, необхідно прибрати ненависні кілограми, зробити талію тоншою і вигнати жир. Така риторика завдає шкоди всій галузі, яка насамперед покликана покращувати показники здоров’я та дозволяти вам краще почуватися у своєму тілі.
Ми вирішили скласти список причин, чому заняття спортом це важливо, і повністю виключили все, що може натякати на прагнення «ідеальної фігури». Зрозумійте, що такого поняття немає і бути не може. Отже, почнемо, мабуть, із найголовнішого ворога нашого здоров’я — стресу.
Неважливо, чи вам подобаються групові заняття або соло-тренування, головне, що під час фізичної активності зростає виробництво нейротрансмітерів або хімічних речовин мозку, відомих як ендорфіни. Ендорфіни – це хімічні речовини, відповідальні за гарний настрій та відчуття щастя. Вони швидко позбавляють симптомів стресу і напруги і навіть зменшують біль.
Як ще впливає спорт на стрес:
Читайте також: СПОРТ І АЛКОГОЛЬ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ І ЧОГО УТІГАТИ
Ви можете навіть не усвідомлювати цього, але наше тіло подає нам сигнали. Найчастіше ми до них не прислухаємось, тому не можемо знайти гармонії. Заняття спортом та будь-яка інша фізична активність (танці, йога, пілатес) допомагають нам поєднати воєдино розум та тіло. Хіба можна описати відчуття, коли ви відчуваєте кожен м’яз свого тіла?
Повсякденні події, які ви робите не замислюючись (сидіти за комп’ютером, зашнуровувати кросівки, крутитися уві сні), можуть вплинути на хребет. В основному болі в спині викликані деформаціями (ушкодження м’язів або сухожилля) або розтягненнями (ушкодження жорсткої волокнистої тканини або зв’язок, розташованих там, де ваші хребці з’єднуються з суглобами). Все можна виправити за допомогою вправ. Ви можете підібрати спеціальний комплекс для зміцнення спини, або займатися корисними для спини видами спорту:
Читайте також: ВПРАВИ ДЛЯ СПИНИ: 7 ЛЕГКИХ КРОКІВ, ЩОБ ТРИМАТИ СЕБЕ В ТОНУСІ
Почнемо з того, що остеопороз – це захворювання, яке характеризується втратою міцності кісток за рахунок зменшення густини кісткової тканини. Це досить поширене захворювання, але його можна уникнути, якщо займатись спортом.
Піднімати важкі ваги безпечно та ефективно – деякі жінки схильні уникати таких навантажень у страху «перекачатися». Повинна заспокоїти це все стереотип. Підйом великої ваги не тільки зробить вас сильнішими, але й зміцнить кістки, запобігає розвитку остеопорозу. Між іншим, 70% жінок стають жертвами цього захворювання,
– Каже тренер Жаклін Касен.
Читайте також: ФІТНЕС-МОТИВАЦІЯ: ДІВЧАТА З INSTAGRAM, ЯКІ ЗМУШУТЬ ВАС ЗАЙМАТИСЯ СПОРТОМ
Як ви знаєте, спорт – це самодисципліна. Ви постійно мотивуєте себе робити вправи, досягати поставлених тренером цілей, стежити за харчуванням. Спорт дарує вам особливу насолоду – відчуття того, що ви в тонусі. Це допомагає бути більш продуктивною та сконцентрованою на роботі, навчитися розподіляти час правильно та бути впевненою у завтрашньому дні.
Ранкове тренування краще, ніж ранкове горнятко кави.
Тренування допомагають нам шукати рішення. Рішення приходять, коли ми ясно думаємо і почуваємося добре. Тренування дозволяють отримати доступ до нових нейронів мозку для підтримки розумової ясності.
Зараз йтиметься в першу чергу про йогу, хоча для сну сприятливий будь-який вид фізичної активності. Відновлювальна йога допомагає заспокоїти нервову систему і поглибити дихання, що дозволить вашому тілу швидше розслабитися, а вам спати набагато довше. Серед найпопулярніших поз проти безсоння такі:
Займайтеся спортом не заради пружних сідниць, а заради пружних сідниць + міцного здоров’я.