Особливо помітними проблеми з нігтями можуть бути після тривалого носіння гель-лаку.
Часто зовнішній вигляд шкіри, волосся та нігтів – відображення того, що відбувається всередині організму. Якщо харчування неправильне, спостерігається дефіцит корисних речовин. Тому не варто дивуватися тонким, пожовклим і нігтям, що постійно розшаровуються. Звичайно, не тільки відсутність потрібної дози вітамінів впливає на незадовільний вигляд нігтьової пластини, але це одна з причин.
Нігті складаються з кератину – білка, який також є в шкірі та волоссі. Тому його відсутність впливатиме на зовнішній вигляд, еластичність, блиск та товщину нігтів. Додайте до раціону достатню кількість цієї речовини та інших мікроелементів. Але якщо нестачі білка не спостерігається, то прийом добавок не покращить стан нігтів, а перестаратися теж не варто.
Читайте також: Зупиніться: 5 правил для гель-лаку, які ми постійно порушуємо
В яких продуктах міститься: йогурт, сир, мигдаль, сардини, соя, лосось, бринза.
З дитинства ми знаємо, що кальцій незамінний для зростання кісток, але у здоров’ї нігтів він також відіграє важливу роль. Ознаками його дефіциту може бути не тільки відсутність росту та ламкість, а й білі точки. Тим, хто не їсть молочні продукти через непереносимість лактози або інших причин, кальцій можна отримувати з овочів, фруктів і рослинних замінників звичного молока: сої, сиру тофу, капусти або апельсинового соку.
В яких продуктах міститься: устриці, біла квасоля, чорний шоколад, яловича печінка.
Хоча залізо – мінерал, а не вітамін, його дефіцит – одна з найпоширеніших причин проблем із нігтями. Слабкість, ламкість, тьмяність – це всі ознаки нестачі заліза. Додайте в раціон нут, сочевицю, мигдаль, тофу і молюски, щоб заповнити недостатню кількість мінералу.
Читайте також: Як знайти хорошого майстра з манікюру, щоб не зашкодити здоров’ю
У яких продуктах міститьсяСклад: молюски, яловича печінка, форель, лосось, тофу, яйця.
На додаток до заліза вітамін B12 необхідний для створення червоних кров’яних тілець та допомоги у метаболічних процесах. З віком на нігтьової пластини стають більш виражені вертикальні смуги. Відсутність достатньої кількості вітаміну B12 може погіршити стан та зовнішній вигляд нігтів. Ще одна підказка, що цього вітаміну не вистачає в організмі – голубуватий відтінок пластини.
У яких продуктах міститься: яловича печінка, шпинат, горох, спаржа, брюссельська капуста.
Фолієва кислота відіграє важливу роль в утворенні червоних кров’яних тілець. Еритроцити, у свою чергу, доставляють кисень, щоб підтримати утворення нових клітин на основі нігтя. Хоча це не безпосередньо впливає на здоров’я нігтів, достатнє споживання фолієвої кислоти може сприяти їхньому активному зростанню.
Читайте також: Продукти з антиоксидантами для красивої шкіри, волосся та нігтів
У яких продуктах міститься: яловича печінка, яйця, лосось, свинина, яловичий фарш.
Біотин допомагає в утворенні кератину, який важливий для здоров’я нігтів, волосся та шкіри. Досліджень щодо його ефективності поки не так багато, деякі вчені вважають, що вплив біотину на сухі та ламкі нігті є незаперечним. Ефект від добавок можна побачити не відразу, для цього може знадобитись до шести місяців.
У яких продуктах міститься: печінка, морква, тунець, форель, шпинат, зелені та жовті овочі, риб’ячий жир.
Вітамін А грає вирішальну роль для зростання та диференціювання клітин, процесу, завдяки якому змінюються функції клітин і навіть їх форма. Клітини нігтів потребують вітаміну А, щоб допомагати активному зростанню та регенерації. Дефіцит вітаміну може призвести до витончення нігтьової пластини та нерівностей.