Прощайте, залежність та зайві кілограми.
Як щодо того, щоб у новому році стати здоровішим і стрункішим? Почати пропонуємо із відмови від солодкого. Згодні, непростий крок, але ніхто не казав, що буде просто. А для того, щоб у боротьбі зі шкідливими звичками точно перемогти, розповідаємо дієві поради, які випробували на собі. Редакція Marie Claire давно відмовилася від солодкого і вам радить зробити те саме!
Читайте також: Продукти, в яких міститься несподівано багато цукру
Наш організм потребує жирів, тим більше, коли ми відмовляємося від цукру. Одне з головних джерел енергії допомагає нам почуватися ситими і тому не виникає безпричинний голод і бажання з’їсти щось солодке. Звичайно, переборщувати з жирами теж не варто, щоб вони не позначилися на фігурі. Спробуйте замінити солодке чорним шоколадом з ранковим напоєм, що бадьорить, або з’їдайте з тостами трохи арахісового масла.
Читайте також: Список дієтолога: шкідливі та корисні жири в харчуванні
Великі відносини починаються з невеликих кроків. Запишіть собі цю цитату та повісте над робочим столом. А якщо серйозно, то першим кроком на шляху до життя без солодкого може стати відмова від цукру в каві та чаї. Можливо, поки що ви не уявляєте, як можна пити гірку каву, а чай без трьох ложок білої сипучої речовини для вас взагалі щось із роду фантастики, але варто просто спробувати. Так, спочатку буде незвично, знаю на своєму досвіді, але через час ви увійдете у смак і не розумітимете, як можна було інакше.
Відмовитися в одну мить від солодкого досить складно, але варто вдатися до перевіреного способу — пошуку альтернатив — і життя одразу стане кращим і здоровішим. Замість того, щоб зациклюватися на цукрі, спробуйте додати до свого раціону солодкі овочі та спеції. Наприклад, червоний перець, солодка картопля або морква краще їсти в першій половині дня, щоб зменшити потяг до вечірнього переїдання. А в напої можете додавати спеції замість цукру – корицю, кардамон, гвоздику чи мускатний горіх. Згодом навіть такі замінники цукру відійдуть на другий план і гірка кава буде вам тільки на радість.
Читайте також: Хороший і поганий цукор: що вам потрібно знати
Коли хтось вирішує відмовитися від цукру, то перша думка, яка спадає на думку — замінити його штучними підсолоджувачами. Але це рішення не таке геніальне, яким може здатися на перший погляд. Такі продукти можуть сприяти підвищенню ваги, хоч вони ніби позбавлені калорій, а також до більшої тяги до солодкого та залежності. Такі факти не дуже тішать, тому двічі подумайте, перш ніж купувати замінник цукру. Може, краще по шматочку чорного шоколаду?
І повноцінний! На шляху до життя без цукру важливо налаштуватися на успіх і не забувати про повноцінне харчування, а сніданок – найважливіший з усіх прийомів їжі і саме на нього варто наголошувати. Багато хто воліє перед роботою випити чашку кави або з’їсти щось легке, але недостатньо ситний сніданок викликає потяг до солодкого і подальше переїдання. У перший прийом їжі на день варто включити білок, щоб допомагав підтримувати стабільний рівень цукру в крові. Зробіть собі омлет, індичку, зваріть куряче філе або знайдіть будь-яке інше джерело білка.
Читайте також: Продукти, які містять велику кількість білка
Щоб не переїдати і протягом дня не зриватися на солодке, варто лише висипатися. Коли ми проводимо в ліжку менше 7-8 годин, то шукаємо джерело енергії у їжі та думаємо, що таким чином можемо підбадьоритися. Але ні, це наш мозок надсилає оманливі сигнали.
Згадуєте випадки, коли купували солодке, бо захотіли побалувати себе? Так, знайомий багатьом сценарієм. Найчастіше ми використовуємо торт або смачне тістечко як нагороду, але варто знайти інші способи винагороди себе коханою. Наприклад, сходіть на спа-процедури в салон, прийміть ванну зі свічками, купіть корисну та бажану книгу або з’їжте здорову вечерю з корисних продуктів.
Джерело фото: unsplash.com