Деякі дієти передбачають повну відмову від вуглеводів, але наскільки це корисно?
Вуглеводи постійно викликають багато запитань у людей, що худнуть: щоправда потрібно відмовлятися від них, щоб скинути зайву вагу; яка норма на день? Поширена думка, що прості вуглеводи заборонено їсти ввечері тим, хто стежить за вагою, але зворотне вуглеводне завантаження передбачає інший підхід. Розповідаємо, що це таке і чому набагато краще відмовитися від вуглеводів.
Читайте також: Як дієтологи дбають про своє здоров’я
Зворотне вуглеводне завантаження передбачає наступний підхід: на сніданок та в обід варто вживати мало вуглеводів, а ввечері більше, ніж протягом усього дня. “У такому випадку вони з меншою ймовірністю відкладатимуться в жир”, – каже дієтолог Рік Міллер.
В різні часи доби організм по-різному переробляє вуглеводи. Коли тіло та м’язи перебувають у стані спокою, інсулін доставляє більшу кількість вуглеводів у жирові клітини, але якщо організм активний, вуглеводи накопичуються у м’язах. У такий спосіб можна наростити м’язову масу. Але якщо надлишкові вуглеводи накопичуватимуться в жирових клітинах, це може призвести до збільшення ваги.
Щоб завантаження давало результати, протягом дня потрібно обмежити вуглеводи до 30 г, радить дієтолог Ендрю Вудворд. Наприклад, це може бути два шматочки хліба або один фрукт. А ось перед сном можна відірватися на їжі, багатій на вуглеводи. Важливою умовою в такому разі є вечірнє силове тренування.
Читайте також: 11 продуктів для натуральної підтримки колагену
Повноцінних досліджень, що підтверджують 100% ефективність методу, поки що немає, але й повністю спростувати теорію вчені не можуть. Людям з діабетом, гіпоглікемією, розладами харчової поведінки та вагітним експериментувати з цим не варто.
Метод зворотного завантаження передбачає, що з більш ефективності використовувати варто складні вуглеводи, яким необхідно більше часу на перетравлення.
Умови зворотного вуглеводного завантаження – це чудова можливість для зайнятих людей надолужити втрачене, але це зовсім не означає, що вся шкідлива їжа також піде на користь.
Читайте також: 10 овочів із найнижчим вмістом вуглеводів
Оскільки основна ідея методу полягає в тому, щоб їсти мало вуглеводів протягом дня, клітковина, фрукти та цільне зерно також залишаються у стоп-листі. Звичайно, можна надолужити упущене ввечері разом з вуглеводами, але для травної системи завдання може виявитися не таким і простим.
Є ще кілька недоліків зворотного вуглеводного завантаження. Нічні тренування підходять не всім і за графіком, і за стилем життя, а оскільки фізичне навантаження є обов’язковим, вуглеводи відкладатимуться не в м’язи, а жирову тканину. До того ж, пізні заняття спортом можуть викликати проблеми зі сном, а як наслідок – переїдання.
Читайте також: 5 вуглеводних продуктів, які можна їсти регулярно
Кожна людина індивідуальна і ритм життя у всіх нас різний. Якщо ви допізна затримуєтеся на роботі та ходите на тренування ввечері, метод зворотного вуглеводного завантаження вам підходить ідеально.
Для більшості людей здоровий баланс між вуглеводами, білками та жирами протягом дня буде більш виграшним методом підтримки фізичної форми.
Джерело фото: unsplash.com