Закрити
UA
Краса

Як харчуватися протягом дня, щоб добре спати вночі

Поділись:

posts-to-db-Фото 1

Нічний сон має тривати близько 7-8 годин. Звичайно, не у всіх виходить дотримуватися норм з різних причин, але багато хто відпочиває менше не з власної волі, а через безсоння. Проблеми зі сном можуть бути не тільки через нав’язливі думки або головний біль, але навіть через проблеми з харчуванням. Дієтолог Саманта Кассетті розповідає, що є протягом дня і чого уникати повноцінного нічного сну. 

Читайте також: 8 продуктів, які допоможуть уникнути зморшок

 

posts-to-db-Фото 2

Ніякої кави після 16:00

У другій половині дня продуктивність у багатьох падає і виникає бажання підбадьоритися за допомогою кава. Але дієтолог Саманта Кассетті радить не піддаватися і позбавитися млявості за допомогою інших способів: «Якщо помітите, що постійно розраховуєте на денну дозу кофеїну, краще не робіть цього, а зосередьтеся на доброму сні. Щоб впоратися зі спадом сил та енергії, спробуйте на кілька хвилин вийти на вулицю або просто подивитися у вікно. дослідження показують, що свіже повітря допомагає подолати розумову втому, яку ви відчуваєте після цілого дня за комп’ютером». 

Читайте також: Спати хочеться: 7 способів підбадьоритися після безсонної ночі

 

Більше клітковини та магнію

Ми знаємо, що кожен день варто з’їдати свою норму білка, можливо, хтось навіть ретельно стежить за цим, а от про клітковині и магнії Згадуємо рідко, і дуже дарма. Дослідники з Колумбійського університету викрилищо низький вміст клітковини в харчуванні призводить до погіршення сну. Щодня варто з’їдати близько 25 грамів клітковини, вживаючи фрукти, овочі, горіхи, насіння та цільне зерно. Дієтолог Саманта Кассетті розповідає, що магній також допомагає покращити сон. Достатню кількість цього елемента можна знайти у шпинаті, мигдалі, нуті або приймати добавки з магнієм.

posts-to-db-Фото 3

Менше цукру та насичених жирів 

У дослідженні Колумбійського університету також згадується вплив цукру на сон. Спойлер: очевидно, що воно негативне і об’їдатися солодким вечором не варто. Велика кількість продуктів із насиченими жирами у складі гарантує поганий сон. Результати цих досліджень дуже важливі, тому що в даний час дуже мало інформації про роль дієти для сну, а також відсутні рекомендації щодо харчування для людей, які мають сон. 

Читайте також: 7 порад, як позбутися залежності від солодкого

Вечеряйте у певний час

Часто безсоння пов’язане саме з вечірнім переїданням. Це не дивно, адже через тяжкість у шлунку складно розслабитися і відійти до сну. Щоб подібних проблем не виникало, вечеряйте принаймні за три-чотири години до відправлення відпочивати. Вечірній прийом їжі повинен бути легким, віддайте перевагу овочам, запеченій рибі або легкому салату. 

posts-to-db-Фото 4

Уникайте алкоголю

Хоч алкоголь і викликає сонливість, але Саманта Кассетті попереджає, що перевищення рекомендованих щоденних обмежень (один напій на день для жінок, два для чоловіків) може порушити нічний сон. Якщо все-таки вечір не обійдеться без алкоголю, то дієтолог радить перед вечерею випити трохи води, а потім вино або коктейль. 

Джерело фото: unsplash.com