Ці помилки можуть зруйнувати всі ваші зусилля.Дивуєтеся, чому ваші фітнес-досягнення вже довго стоять на місці? У 90% випадків це не має жодного відношення до того, скільки підходів ви виконуєте або як довго займаєтесь на біговій доріжці. Нижче – найпоширеніші причини.
1. Ви займаєтеся голодним шлунком
Експерти рекомендують обов'язково поїсти перед заняттям. Займатися кардіо на порожній шлунок вранці може бути одночасно добре і погано для вашого тіла. Перед початком тренування організму важливо отримати глюкозу, щоб підвищити рівень цукру в крові. Якщо він низький, організм забирає глікоген із м'язів. Це означає, що ви починаєте втрачати м'язову масу замість того, щоб її нарощувати. І це ще, що низький рівень цукру може викликати запаморочення і слабкість під час тренування. Тому їжте банани, ягоди чи нежирний йогурт за 45 хвилин до тренування, щоб уникнути цих неприємних наслідків.
2. Занадто багато кардіо
Надмірна кількість кардіотренувань у вашому житті зводить до мінімуму можливість побудови м'язової маси і може спричинити їхню атрофію. Якщо ви дотримуєтеся певного режиму харчування і комбінуєте це з частими кардіотренування, це може позначитися на ваших м'язах. Замість цього зосередьтеся на силових і правильно харчуйтеся (ні дієт). Це і є основою будь-якого ефективного плану схуднення.
Читайте також: Секрети та принципи харчування Жизель Бюндхен
3. Нестача сну
Сон допомагає м'язам відновитись. Без цього ви не зможете займатися інтенсивно, та й м'язи вболіватимуть від вчорашнього тренування, тому що не встигнуть повноцінно відновитися. І це вже не кажучи про те, що сон допомагає знизити рівень стресу, що знижує рівень кортизолу, який бере участь у метаболізмі жирів. Але вихід є спати 6-8 годин на день.
4. Голодування чи вживання неправильної їжі
Багато хто думає, що пропуск прийомів їжі допоможе схуднути, але це далеко від правди. Вам потрібно їсти після тренувань і потрібно підбирати для цього правильні продукти. Інакше, ваш організм «розщеплюватиме» м'язи на амінокислоти для їх перетворення на глюкозу. Уникайте вживання рафінованих або оброблених продуктів і намагайтеся правильно поєднувати вуглеводи, білки та жири.
Читайте також: Жири у харчуванні: чому їх не варто боятися
5. Нестача білка
Протеїн дуже важливий у спортивних справах. Він допомагає організму відновитися після тренування та усуває біль у м'язах. Тому налягайте на білки. Це прискорить метаболізм, оскільки на їхнє перетравлення йде багато часу, енергії, що допомагає спалити більше калорій (згідно з дослідженнями, до 30%). Вживайте їх при кожному прийомі їжі – навіть на сніданок.
Фото: GettyImages, unsplash.com