Закрити
UA
Краса

Техніка безпеки: що варто знати, якщо ви починаєте займатися бігом

Поділись:

Який одяг вибрати, що брати із собою та з якими проблемами можна зіткнутися під час пробіжки? 

posts-to-db-Фото 1

Ранкова або вечірня пробіжка — чудова альтернатива тренуванню або його повноцінна заміна. Для одних біг – спосіб підтримки себе у формі, для інших – професійне заняття, для третіх – спосіб релаксації. Який би пункт не описував вас, не забувайте про елементарні правила безпеки та скористайтеся порадами, які спростять ваше життя. 

Читайте також: Головні переваги бігу для здоров’я

 

Виберіть правильний одяг

Форма – перше, про що варто задуматися, коли ви вирішили зайнятися бігом. Подбайте про зручне взуття, яке не перетискатиме ногу. Кеди та кросівки, які ми носимо у звичайному житті, для занять спортом не підходять. Вибирайте ту взуття, яка призначена саме для бігу. Так ви зможете уникнути травм і займатиметеся з комфортом. Щодо одягу, то все набагато простіше. Влітку ідеальний комплект – топ/футболка та шорти. Не забувайте брати з собою воду, а в холодну пору року купіть термобілизну, пов’язку на вуха та рукавички. Займатися можна як влітку, так і взимку, якщо правильно підібрати екіпірування. 

posts-to-db-Фото 2

Знайдіть компанію

Бігати в компанії не лише веселіше, а й безпечніше. Вранці чи ввечері, коли всі переважно виходять на пробіжки, вулиці небагатолюдні, тому підтримка у вигляді товариша буде не зайвою. Інша сторона питання – спільне досягнення цілей та мотивація. Коли ви займаєтеся однією справою з кимось, складніше залишити, адже завжди буде підтримка від близької людини. 

Читайте також: 9 правил для тих, хто хоче займатися бігом

Побудуйте маршрут

Спонтанність і бажання знайти нові місця в рідному місті можуть загрожувати негативними наслідками. Наприклад, ви можете загубитися. Якщо на пробіжці з вами є телефон, знайти дорогу назад буде просто, але в найнесподіваніший момент він може розрядитись або не витримати перепаду температури. Тому перед виходом на вулицю попередьте близьких, куди прямуєте та де вас можна буде знайти. 

posts-to-db-Фото 3

Не забудьте про гроші

Крім телефону та води на пробіжку варто взяти із собою гроші. Звичайно, ви можете легко розплатитися безготівковим способом, але така можливість буде не завжди. Якщо раптом вам стане погано або ви отримаєте травму, і вам потрібна медична допомога та гроші на транспорт? Краще бути готовим до несподіванок та передбачити всі нюанси, ніж панікувати у критичній ситуації. 

Читайте також: 6 причин займатися спортом, які не включають схуднення

Безпека понад усе

Ми вже обговорили основні правила техніки безпеки для бігунів: наявність поінформованих про ваш маршрут та гроші при собі для критичних ситуацій. Не варто також забувати про те, де ви бігаєте. Якщо це тротуар, то переміщайтеся ближче до краю, щоб не заважати перехожим, а велодоріжками нехай переміщаються ті, для кого вони призначені. Варто згадати також любителів бігати під музику. Якщо ви ставитесь до таких, то не вмикайте треки на всю гучність або бігайте з одним навушником, щоб почути сигнали від машин або звернення перехожих. Улюблена пісня не повинна вартувати вам здоров’я. 

posts-to-db-Фото 4

Не списуйте з рахунків бігову доріжку

Біг на вулиці чи стадіоні — не єдина можливість бути активним. Не списуйте з рахунків стару добру бігову доріжку. У спортзалі вам точно не загрожує потрапити під машину, заблукати у парку або отримати сонячний удар. Тим більше, у критичному випадку вам завжди швидко нададуть першу допомогу, а займатися під кондиціонером влітку – найкраще рішення. 

Джерело фото: unsplash.com