За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у всьому світі на рак молочної залози хворіє від 800 тис. до 1 млн людей.
У всьому світі жовтень прийнято вважати місяцем боротьби з раком молочної залози та поінформованості про це захворювання. Різні організації, бренди та знаменитості всіляко підтримують цю ініціативу та фінансово допомагають спеціалізованим фондам. Ми вирішили не залишатися осторонь доброї мети — надання інформації про рак молочної залози — і розповідаємо все, що потрібно знати, починаючи від симптомів і закінчуючи методами обстеження.
Читайте також: 6 продуктів, які зменшать ризик раку грудей
Рак молочної залози – це злоякісна пухлина, яка виникає у залізистій тканині грудей. Хоч рак зустрічається переважно у жінок, у чоловіків він також буває, хоч і дуже рідко. Ускладнення від цього виду раку можуть уражати безліч інших частин тіла.
Найпоширеніша ознака раку молочної залози – ущільнення в районі грудей. Якщо ви намацали в зоні пахв і безпосередньо в грудях тверді новоутворення, яких раніше не було, потрібно не панікувати, а відразу звертатися до фахівця. Крім того, можливі такі ознаки раку молочної залози:
Читайте також: Проти раку: як і коли проходити онкологічне обстеження
Відомо, що нормальні клітини молочної залози стають раковими через мутації в ДНК і можуть передаватися у спадок, але більшість випадків розвитку хвороби виникають не через цей фактор.
На деякі фактори розвитку ракових клітин у молочній залозі можна вплинути. Наприклад, позбутися шкідливих звичок на кшталт вживання алкоголю, а на інший фактор — вік — вплинути неможливо. Деякі також називають однією з причин розвитку раку молочної залози використання дезодоранту з алюмінієм у складі, але ця версія не доведена вченими.
Також серед причин розвитку раку молочної залози виділяють:
Читайте також: Чек-лист обстежень: коли і до яких лікарів йти
Дізнатися про ризик розвитку раку молочної залози та пройти обстеження, коли фахівець вже поставив діагноз, можна за допомогою багатьох способів: скринінгу, біопсії, лабораторних тестів тощо.
Скринінгові тести, такі як маммограми, потрібно регулярно проводити людям, які хочуть обстежитись. Головна мета в даному випадку – раннє виявлення раку молочної залози до того моменту, перш ніж з’являться будь-які симптоми. Виявлення раку на ранніх етапах дає можливість вилікувати його якнайшвидше та ефективніше.
Читайте також: 5 лікарів, яких вам варто відвідати зараз
Біопсія призначається пацієнтам, у яких підозрюється наявність раку молочної залози, а також тим, у кого було виявлено підозрілі симптоми. Це означає, що відразу на біопсію вас ніхто не відправить, спочатку спеціаліст проведе скринінгові тести.
Під час біопсії у пацієнта беруть на дослідження ділянку тканини з підозрілої області, а потім вивчають наявність раку. Це єдиний можливий спосіб точно визначити, є злоякісні клітини чи ні.
Фото: unsplash.com