UA
RU

Проти раку: як і коли проходити онкологічне обстеження

Редагувати переклад
4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку.

Проти раку: як і коли проходити онкологічне обстеження.

Коли нічого не болить, а в розкладі завжди є справи більш термінові, дійти хоча б одного лікаря — завдання для найвольовіших натур або закінчених іпохондриків.

При цьому, як за законом підлості, саме профілактичні медичні обстеження — єдиний спосіб виявити злоякісне новоутворення на початковій стадії — коли ще немає симптомів, зате шанси вилікуватися максимальні.

Профілактичне обстеження в мінімальному обсязі включає комплексне УЗД (дослідження органів черевної порожнини, заочеревинного простору, малого тазу, щитовидної та молочних залоз), мамографію (після сорока років), рентген органів грудної клітки, консультацію мамолога та гінеколога. Бажано також зробити ЕКГ, здати загальний аналіз сечі та аналізи крові – загальний та біохімічний.

Читайте також: ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ, ЯКІ ЗМІНЯТЬ ВАШЕ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ПРО ЇЖУ

Проти раку: як і коли проходити онкологічне обстеження.

І тут є як мінімум два варіанти. Можна піти до районної поліклініки з чергами. Або звернутися до одного з приватних медичних центрів, де пропонують комплексне обстеження пакетом. Щоправда, треба мати на увазі, що в деяких клініках користуються хитрощами, кажуть: «Ми точно визначимо, чи є у вас рак, чи ні, — здавайте всі онкомаркери». А лише їх штук двадцять.

При цьому лише два маркери вказують на те, що є хвороба. Це простатичний специфічний антиген при раку передміхурової залози у чоловіків та альфа-фетопротеїн – він є тільки у новонароджених та у хворих на рак печінки. Інші використовуються виключно для моніторингу стану пацієнтів, у яких раніше вже було виявлено рак. Крім того, навіть якщо у вас взяли кров на всі маркери і виявили підвищення будь-якого, це не є підставою для діагнозу. Остаточний вердикт можна винести лише після проведення біопсії — коли беруть зразок тканини та дивляться, чи є там клітини з ознаками так званої атипії.

В ідеалі обстеження необхідно проходити щорічно.

В Україні люди, на жаль, не мають звички дбати про своє здоров'я. Так, профілактичні огляди забирають час, але вони необхідні, тому що якщо з раком першої стадії можна успішно боротися, то за четвертої стадії немає шансів. 

Статті на тему