UA
RU

Як підготуватись до міжсезоння?

Редагувати переклад
Всі ми любимо весну – за перші сонячні дні, за те що холод відступає, за цвітіння та обіцянки скорого літа. Але весна — це також період авітамінозу, який сильно відображається на стані шкіри і всього організму. Разом із Наталією Деркач, кандидаткою медичних наук та засновницею швейцарського бренду INSTYTUTUM розібрались в тому, які звички потрібно виховати в собі вже зараз, щоб у короткі терміни відновити рівень енергії, покращити самопочуття, легко прокидатися вранці і звісно – підтримувати красу та здоров’я шкіри.

Як підготуватись до міжсезоння?-Фото 1

Дотримуємось режиму сну

Після холодної зими та тривалого періоду без сонця організм входить в стрес. Щоб у короткий термін відновити сили, покращити самопочуття та легко прокидатися вранці, дотримуйтесь режиму сну — лягайте раніше. Під час сну виробляється сильний ендогенний антиоксидант – гормон мелатонін. 

З киснем до організму потрапляють вільні радикали — оксиданти. Вони “атакують” клітини, запускають процеси окислення — у ДНК, білках (колаген, еластин) та ліпідах (клітинних мембранах). Від надлишку вільних радикалів скорочується вироблення колагену та еластину, і, звісно, ​​прискорюються процеси старіння, шкіра стає тьмяною та втрачає тонус. 

Мелатонін знижує рівень H2O2 і протистоїть окисленню клітин. Завдяки малому розміру молекул, він проникає через усі біологічні бар’єри та захищає організм від оксидативного стресу. Його синтез запускається у глибокій фазі сну, що починається до півночі, а в ідеалі — до 22–23 годин. Коли світло потрапляє на сітківку ока, концентрація мелатоніну різко падає, тому важливо лягти спати до 23:00.

Як підготуватись до міжсезоння?-Фото 2

Змінюємо харчові звички

Навесні нам також не вистачає вітамінів і мікроелементів. Головне правило — обов’язково доповнити раціон овочами, фруктами (до 16:00) і зеленими салатами. Додаємо у кожен прийом їжі спаржу і шпинат. А також броколі, листя салату, стручкові боби та різні види капусти. Раджу звернути увагу на зелені смузі. З‘їсти багато зелені за раз важко, а от випити як коктейль — легко і корисно. 

Обов’язково додаємо до кожного прийому їжі жирні продукти. Але обираємо тільки корисні жири: червону рибу, горіхи, яйця, авокадо. З кількістю можна експериментувати — щоб не стало погано, але й не голодно. Це допоможе не втомлюватись.

Раджу також відмовитись від цукру. Це актуально протягом всього року, але в міжсезоння, коли організм вразливий – особливо. Цукор запускає один із головних механізмів старіння — глікування (або глікацію) структурних білків шкіри, внаслідок якого руйнується позаклітинний матрикс та запускаються зміни у шкірі. В результаті глікування з’являються зморшки та в’ялість, шкіра стоншується, погіршується колір обличчя. І ці процеси вже необоротні. Актуально не тільки в міжсезоння, а круглий рік. 

Ще одне хороше правило для підтримки краси і загального стану — відмовитись від перекусів. Щоразу, коли ми перекушуємо, піднімається рівень цукру в крові. Щоб зменшити його, підшлункова виробляє інсулін. Інсулін знижує рівень цукру, ми знову відчуваємо голод (години через півтори після прийому їжі) – і процес іде по колу.

Занадто часті викиди інсуліну виснажують підшлункову, розвивається інсулінорезистентність, і її вірні супутники – жир на животі, потяг до їжі, втома, поганий настрій, сонливість, проблеми з концентрацією, запалення – все це також відображається і на шкірі. До того ж, якщо ви додасте до раціону корисні жири, організм спокійно зможе обходитись без перекусів і не голодувати. 

Як підготуватись до міжсезоння?-Фото 3

Додаємо антиоксиданти в догляд за шкірою

В міжсезоння авітаміноз впливає на всі процеси в організмі, і, звісно, його наслідки відображаються на шкірі. Найлегший спосіб допомогти їй адаптуватися — додати в догляд засоби з вітамінами С, Е та А (ретиноїдами).

Вітаміни С та Е захистять шкіру від оксидативного стресу та зупинять окислювальні процеси, які провокуються через забруднене навколишнє середовище. Вони також мають яскраву протизапальну дії та при регулярному використанні буквально “підсвічують” шкіру зсередини.

Вітамін А відповідає за процеси оновлення шкіри — якщо його достатньо в організмі, шкіра буде гладкою та пружною, а зморшки будуть менш помітними. Ретиноїди також стануть в нагоді, якщо ваша шкіра схильна до гіперпігментацї. Завдяки інтенсивному оновленню на клітинному рівні, вони знижують вміст меланіну в епідермісі, ефективно висвітлюючи пігментні плями. 

Разом це потужне тріо – програма-мінімум для шкіри в міжсезоння, завдяки якій можна зміцнити шкіру, повернути їй сяйво, вирівняти тон та запобігти появі стресових висипань.

Як підготуватись до міжсезоння?-Фото 4

У нас в INSTYTUTUM є два серуми, які я дуже рекомендую — серум з вітаміном С, Anti-wrinkle Brightening C-erum, що містить 15% вітаміну С THD (більш ефективна жиророзчинна форма) та антивіковий серум з ретиноїдом Pro-grade Anti-aging X-Strengh Retinol Serum з 8%-м ретиноїдним комплексом. Ідеальна програма – серум з вітаміном C зранку, а серум з ретинолом – ввечері. Завдяки легкій текстурі серумів, активи проникають глибше та дають помітний результат швидше. 

І, звісно, не забувайте про SPF перед виходом з дому.

Як підготуватись до міжсезоння?-Фото 5

І на завершення – відновлюємо шкіру засобами з керамідами та адаптогенами

З зимового догляду в рутині варто залишити засоби з керамідами та адаптогенами, щоб відновити шкіру і підтримати в період адаптації до нових температур. Кераміди перешкоджають трансепідермальній втраті вологи, вони наче “запечатують” вологу зсередини і перешкоджають її випаровуванню. Вони також роблять поверхню шкіри більш м’якою, гладенькою і однорідною, ми перестаємо помічати дрібні зморшки і відчуваємо пружність. Кераміди ідеально працюють в парі з адаптогенами для максимального відновлення шкіри.

Як підготуватись до міжсезоння?-Фото 6

Адаптогени – це компоненти, які полегшують адаптацію організму до несприятливих умов (холоду, спеки, забруднення). Саме вони допоможуть шкірі легше адаптуватись до зовнішнього стресу та сезонних перепадів температур. В нашому відновлюючому кремі з керамідами SuperBiotic Plant-Based Ceramide Cream роль адаптогенів виконують гриб альбатреллус, роза дамаська та плоди черімої. Адаптогени також запобігають негативному впливу вільних радикалів та мають потужний антиоксидантний ефект, що робить їх мастхевом для відновлення шкіри у міжсезоння. 

Як підготуватись до міжсезоння?-Фото 7

Читайте також: ВИСИПАННЯ: ЕКСПЕРТНІ ПОРАДИ ЩОДО ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ 

Статьи по теме