Стрес – це завжди маса негативних емоцій, які хочеться приборкати.
У 99% випадків на виручку приходить їжа, при цьому не найкорисніша. В результаті поряд із загальними проблемами ми отримуємо набір ваги та інші неприємні симптоми регулярного переїдання або зловживання шкідливими продуктами, що знімають напругу. Лікарі кажуть, що протистояти стресу за допомогою смачної їжі можна, тільки продукти потрібно вибирати з особливою обережністю.
Осінь і холодна пора року самі по собі схильні до посилення апетиту. Якщо в цей період у житті людини трапляється якась складна ситуація, найімовірніше, зброєю проти неї вона вибере їжу. Вся справа в тому, що стрес виводить нас із зони комфорту та сприяє зміні раціону. Такого висновку в результаті досліджень дійшли вчені з Robert Wood Johnson Foundation. Опитування показало, що більше третини всіх респондентів, що взяли в ньому участь у важких ситуаціях, переходять на шкідливу їжу.
Читайте також: Вищий пілотаж: як зберегти продуктивність після безсонної ночі
Проблема полягає в тому, що тривале вживання фаст-фуду, солодощів та інших не зовсім здорових продуктів провокує підвищений виробіток у нашому організмі певних гормонів, які, у свою чергу, підвищують чутливість до стресу. Виходить замкнене коло.
Найпростіші помідори, наприклад, добре знімають втому організму, а яблука і груші сприяють підтримці необхідного рівня цукру в крові.
Вчені кажуть, що налягати на продукти під час стресу можна, але тільки до вибору такої їжі варто підходити максимально відповідально. Так, наприклад, низка вчених рекомендує збільшити споживання Омега-3-кислоти, яка, згідно з дослідженнями, сприяє зміцненню нервової системи та допомагає успішно протистояти стресам. Омега-3 містяться у звичайної рибі, а й у деяких рибних консервах (тунець, сардини), соціальній та інших продуктах.
На думку Дрю Рамзі, психіатра з Каліфорнійського університету та автора книги про правильні дієти, ідеальним сніданком-зброєю проти поганих емоцій є омлет з капустою та гарбузовим насінням, оскільки ці продукти містять весь спектр необхідних вітамінів.
Читайте також: Як зменшити споживання цукру?
Якщо ж подібна їжа не зовсім на ваш смак, лікарі також рекомендують їсти банани (вони стимулюють мозкову активність) та горіхи (не забувайте, що вони дуже калорійні). Найпростіші помідори, наприклад, добре знімають втому організму, а яблука і груші сприяють підтримці необхідного рівня цукру в крові.
У боротьбі з негативними емоціями також добре допомагає масаж, інтенсивне розтирання рук або звичайна прогулянка.
Від звичної у важких ситуаціях кави варто відмовитись. Ніякої корисної дії на ваш організм цей напій, швидше за все, не вплине. Набагато краще замінити його, наприклад, чаєм із лимоном. Якщо хочеться солодкого, але не дозволяє дієта, можна зробити вибір на користь сухофруктів, мармеладу чи маленького шматка шоколаду. Якщо на роботі намічаються «нервові» часи, вранці не забувайте снідати. Це додасть вам сил на весь день і заповнить нестачу вітамінів.
Читайте також: Похмільний синдром: як з ним упоратися, якщо ви перебрали зайвого
Крім того, не варто забувати, що зняти стрес можна не тільки щільним перекушуванням. У боротьбі з негативними емоціями також чудово допомагає масаж, інтенсивне розтирання рук або звичайна прогулянка.