Закрити
UA
Мода

Що таке “догляд за сном” і чим він може нам допомогти

Поділись:

Те, на що варто звернути увагу.
posts-to-db-Фото 1

Кожна з нас вкладає в поняття “догляд за собою” щось своє: хтось дотримується правильного харчування та використовує натуральні косметичні засоби, хтось любить експерименти та постійно тестує нові косметологічні процедури, а комусь достатньо домашнього догляду. Але є дещо, без чого догляд за собою не є повноцінним – це режим сну. Саме звідси і з’явився термін “догляд за сном”, що формує правильний режим життя. У нашому матеріалі ви дізнаєтесь як правильно організувати “догляд за сном” та налагодити усі процеси життєдіяльності.

Що таке “догляд за сном”?

Догляд за собою часто асоціюється зі спа-процедурами, дорогими масками для обличчя та ексклюзивною здоровою їжею, але це не так. Згідно Всесвітньої організації охорони здоров’я, Поняття “догляд за собою” розцінюється як “здатність зміцнювати здоров’я, запобігати хворобам і справлятися з ними за підтримки постачальника медичних послуг або без неї”. 

Але багато хто не враховує той факт, що сон є однією з головних складових здоров’я, тому йому варто приділяти належну увагу і доглядати його.

Сон важливий для запобігання серцево-судинним захворюванням, поліпшення настрою, він підвищує показники навчання та пам’яті, а також мінімізує набору ваги,

– пояснює лікар Санам Хафіз, нейропсихолог з Колумбійського університету

Сон впливає на всі аспекти нашого здоров’я, і ​​тому турбота про нього є практикою створення порядку сну, який приносить користь для психічного та фізичного здоров’я. Догляд за ним передбачає не тільки зупинку улюбленого серіалу до півночі і налаштування будильника на ранок — це цілий комплекс, який включає наші повсякденні звички, візити до лікарів, дозвілля та інше. Нижче ми наводимо список того, що потрібно змінити або почати впроваджувати у своє життя, щоб сон став якіснішим і приносив природну користь нашому організму.

План “догляду за сном”

Складіть графік сну

Найкращий спосіб впровадження режиму догляду за сном — створити графік, який працюватиме саме для вас. Всі люди різні, і в залежності від того, сова ви або рання пташка, потрібно створювати режим сну, який підходитиме вашому розпорядку дня, потребам і уподобанням. Наприклад, якщо ваш робочий день починається після 10, тоді немає сенсу прокидатися о 6-7 ранку, просто через те, що так здається правильніше. Зовсім ні. Побудуйте свій режим сну так, щоб ви почувалися комфортно: прокидатися без мук і спати належних 7-9 годин. Завжди лягайте і прокидайтеся в той самий час день у день, щоб привчити ваш організм до режиму. Також простежити, скільки часу вам необхідно для повноцінного відпочинку.

Навчіться розслаблятися після робочого дня

Якщо ви думаєте, що закінчивши робочий день, поприбиравши в будинку і позаймавшись у залі, ви покладете голову на подушку і заснете рівно о 21:00, тоді поспішаємо вас засмутити – такого не станеться. Нашому мозку необхідно відпочивати та розслаблятися, саме це обіцяє якісному сну. Продумайте ритуали відпочинку перед сном: напишіть сторінку в особистому щоденнику, помедитуйте, випийте ромашкового чаю або побалуйте себе маскою для обличчя. Все це – чудовий спосіб заспокоїти мозок і легко відійти до сна.

Створіть розслаблюючу атмосферу

Атмосфера всередині вашого будинку може сприятливо впливати, або навпаки, пригнічувати. Наприклад, стос брудної білизни або гора посуду в раковині навряд чи зможуть вас привернути до спокійного відходу до сну. Так що постарайтеся закрити свої домашні справи до того, як зберетеся лягати спати і винагородіть себе розслаблюючою обстановкою: запаліть аромасвічі (або звичайні), зробіть приглушеним світло і не використовуйте гаджети за 30 хвилин до сну. Створіть романтичну обстановку для самої себе і результат не забариться.

posts-to-db-Фото 2

Мінімізуйте кількість кави та не спіть вдень

У догляді за сном важливо дотримуватися і денних звичок. Так, наприклад, чашка кави після 14:00 та денний сон точно зіб’ють режим сну. Коли справа доходить до кофеїну, кожен організм реагує по-різному, тому з’ясуйте, який час буде оптимальним для вас, щоб влаштувати собі кава-брейк і не порушити режим сну. Післяобідній сон також може несприятливо впливати на нічний режим, але якщо ви не змогли подолати сон вдень, тоді організація The Sleep Foundation рекомендує спати лише 20 хвилин.

Читайте також: Що таке сезонний афективний розлад і як з ним боротися?

Дотримуйтесь послідовності дій

Поки ваш режим сну лише налагоджується, спробуйте скоригувати свій денний режим. Він повинен максимально підходити вам, бути комфортним і таким, який би хотілося регулярно дотримуватися. Коли ваш графік сну, нічний розпорядок і повсякденні звички будуть узгоджені, це дозволить вашим внутрішнім годинникам знати, коли слід лягати спати, а коли прокидатися. Намагайтеся дотримуватись правил, які ми рекомендуємо в нашому плані щодо “догляду за сном”.

Пам’ятайте, що сон може гармонізувати не лише внутрішній стан, а й покращити зовнішній вигляд та підвищити якість життя.

Фото:unsplash.com