Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України і платформа “Свідок” збирають свідчення про трагедію підриву Каховської ГЕС рік тому та її наслідки сьогодні.
Сьогодні – рік від найбільшої екологічної та гуманітарної катастрофи у Європі з часів Другої світової війни. В ніч на 6 червня 2023 року російськи окупанти підірвали Каховську ГЕС. Наслідки цього воєнного злочина можна прирівняти до використання зброї масового знищення. Проривною хвилею із Каховського водосховища було затоплено 600 км2 територій. У Міндовкілля зазначають, що це складає половину Чорногорії. Загинули люди. Було знищено унікальні заповідні території, багато тварин і птахів. Наслідки для довкілля оцінені у понад 146 млрд. гривень.
Зараз Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України і платформа “Свідок” збирають свідчення про трагедію підриву Каховської ГЕС рік тому та її наслідки сьогодні. Мета – притягнути агресора до відповідальності. Міндовкілля закликає українців долучатися до цієї роботи. Свої свідчення можна залишити на ресурсі ЕкоЗагроза або написати повідомлення у телеграмботі SvidokNoteBot. У телеграмботі також можна анонімно поділитися власними історіями про наслідки екологічної катастрофи. Свідчення, зібрані від українців, будуть долучені до доказів, які передаватимуть до Міжнародного кримінального суду та поширюватимуть за кордоном.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Стас Козлюк / Книга катів українського народу, МВС України / Книга катів українського народу
Читайте також: ПІДРИВ КАХОВСЬКОЇ ГЕС: ЯКІ КУЛЬТУРНІ ОБ’ЄКТИ ПІДТОПЛЕНІ