Руками людини твориться вічність, пам’ять, реліквії. Ручна робота завжди цінувалась і займала особливе місце у серцях людей, адже кожна річь пронизана особливою любов’ю, наче містить частинку душі творця. Варто тільки згадати, як в дитинстві бабусі та мами в’язали нам дитячі речі, з якою ніжністю і теплом вони це робили, а через роки, знаходячи їх, ми наче все ще відчували вкладені в них емоції. Шкода лишень, що в якийсь період часу масове роботизоване виробництво і дешеві товари почали витісняти ручний труд і якість.
Український бренд 02.02 поставив собі за мету нагадати людям, що саме руками людей створюються дійсно цінні і унікальні речі. Спеціалізується лейбл на в’язаних виробах, але для них зовсім неважливо, яким інструментом користується людина: гачок, спиці, глина, скло, рубанок або просто голка з ниткою – творити власноруч – це прекрасно. Існує думка, що в’язання – хобі старшого покоління, хобі, щоб вбити час чи заспокоїти нерви. Ми ж радіємо, коли молоді люди попри усілякі стереотипи беруть пряжу й інструмент до рук і просто творять. Ввечері, щоб розслабитись, в перервах між тренуваннями, в громадському транспорті, на роботі, а хтось навіть перетворює цю справу у свою професію.
Саме тому 02.02 підготував кампейн, в якому розповідають історію про створення в’язаних речей: що спиці і нитки потребують рук, а руки – це люди, і бренд не існував би без них. Команда 02.02 з відкритим серцем приймає майстрів, хто має бажання та натхнення творити, в’язати та створювати не тільки руками, а й душею. Лейбл впевнений, що популяризація цієї галузі допоможе відродити традиційні ремесла, які з часом втратили свою значимість.
Засновниця бренду Марина Гершович, експерт з пряжі, впевнена, що якісні нитки і майстерні руки здатні створити продукт, з яким ніколи не зрівняється масовий виріб. Головною фішкою 02.02 цього сезону є техніка «бабусин квадрат», яка не може бути зроблена машинним шляхом. Іноді виготовлення таких виробів займає до двох тижнів. Зараз лінійку бренду складають зручні трикотажні плаття, светри, хустки, майки і топи, кардигани.
Фото: Андрій Ліщук, стиль: Вікторія Жир
Читайте також: SUSTAINABILITY TALK: УКРАЇНСЬКИЙ SLOW FASHION БРЕНД ОДЯГУ SELERA