10 щоденних звичок для успішної боротьби з емоційним вигоранням
Все частіше ловиш себе на думках, що бігаєш по колу? Чи охолола до своєї раніше улюбленої кар’єри? Остогидло колись обожнюване хобі? Ні, ти не лінива. Цілком ймовірно, що ти просто вигоріла.
Емоційне вигорання зустрічається частіше, ніж ми могли б подумати. Але хороша новина полягає в тому, що його можна побороти. У новій статті ми розкажемо про 10 звичок, які допоможуть успішно боротись з емоційним вигоранням та повернути собі себе.
Також переглянь спецпроєкт порталу Naprobu “Не дай емоційному вигоранню перемогти!”. Це – тестування біологічно активної суміші поліпептидів Мемопрув, яка, доведено, ефективно допомагає покращити когнітивні функції та підтримує під час періодів розумової та фізичної реабілітації.
Ну, а тепер до порад.
1. Знайди час для себе
Найгірша ідея у період емоційного вигорання – це продовжувати ставити на перше місце всіх інших людей, окрім себе. Тому постав себе на перше місце: плануй час для себе кожного дня. Спокійна перерва чи день у ліжку з цікавою книжкою – немає значення, важливо, щоб воно приносило тобі задоволення.
2. Практикуй уважність та усвідомленість
Такі заняття, як медитації, вправи на глибоке дихання та інші засоби релаксації при постійному використанні дійсно допомагають заземлитись. Спробуй розпочинати свій день з короткої медитації, щоб задавати спокійний тон для дня. Або ж використовуй медитації після робочого дня, щоб розслабитись та перемкнутись на режим відпочинку.
3. Бувай на свіжому повітрі щодня
У природи та свіжого повітря є магічна здатність розслабити людину. Проводь час на вулиці кожного дня: хай то буде піша прогулянка, поїздка на велосипеді чи просто кавування на балконі.
4. Регулярні фізичні навантаження
Ходи в спортзал. Не хочеш в спортзал? Увімкни на Ютубі руханку проти сколіозу й виконуй щодня. Нема сколіозу і сидячої роботи – заздримо і радимо ходити пішки як мінімум 10 тисяч кроків. Або танцюй під улюблену музику. Або бігай по квартирі за котом. Коротко кажучи, старайся як мінімум 30 хвилин на день приділяти фізичній активності на свій смак.
5. Спілкуйся з улюбленими людьми
Оточуй себе друзями, родиною, цікавими та позитивними людьми, які відновлюють твій ресурс, а не забирають. Регулярно ділись своїми почуттями, не соромся попросити поради та допомоги.
6. Приєднуйся до спільнот
Стань частиною клубу за інтересами, сходи на курси або почни волонтерити: взаємодія з іншими людьми допомагає почуватись присутньою та пов’язаною з чимось більшим. Якщо ти вірянка – відвідуй храм та заходи в ньому, знайомся з іншими вірянами та робіть щось разом, пов’язане з вірою. Це теж міцна спільнота.
7. Обмеж екранний час
Надмірний час перед екранами, особливо якщо ти думскролиш соціальні мережі весь вільний час, сприяє виснаженню. Встанови обмеження на користування екранами, регулярно влаштовуй собі цифрову детоксикацію, щоб підзарядитись.
8. Навчись говорити “ні”
Ні, ти не повинна робити все за інших. Ні, відмовляти людям – це не егоїстично. Цілком нормально відмовлятись від додаткових завдань та обов’язків, особливо якщо вони тебе перевантажують. В моменти емоційного вигорання важливо виставити пріоритети правильно і робити те, від чого не можна відмовитись.
9. Здоровий режим сну
Лягай спати та прокидайся кожного дня в один і той же час, навіть у вихідні – послідовний графік сну допомагає покращити загальну якість сну. Окрім цього важливо створити комфортне середовище для сну у спальні: прибери екрани, придбай ортопедичний матрац чи подушку, якщо потрібно. Можна також обприскувати спальню лавандовою олією з водою перед сном, щоб розсіювати приємний аромат.
10. Звернись за професійною допомогою
Ми не можемо постійно розраховувати тільки на себе. Час від часу потрібно просто звернутись до спеціаліста: психолога, психотерапевта. Консультант допоможе справитись з емоційним вигоранням та порадить ефективні техніки подолання цього стану.