Ці поради зроблять вашу спальню стильною та максимально комфортною для проживання.
Спальня – це місце, де відпочиває не лише тіло, а й душа. Що може бути краще за міцний сон на комфортному ліжку або неспішного вихідного, проведеного в затишному кріслі з гарною книгою? Але все це може не приносити задоволення, якщо припустилися елементарних помилок в облаштуванні кімнати. Відомі дизайнери розповіли, на які помилки вони завжди звертають увагу у декорі спальні.
Читайте також: Правила дизайну інтер’єру, якими керуються французи
Спальня – не тільки місця для сну та денного відпочинку, тому не потрібно робити кімнату похмурою та з мінімальним освітленням. Особливо актуальний цей момент для тих, у кого в спальні не тільки ліжко та вбиральня, а й робоче місце. Та й книгу перед сном зручніше читати з якісним світлом. «Експериментуйте із освітленням у спальні! Не існує правил, згідно з якими люстру можна вішати лише на кухні», – кажуть дизайнери студії Massucco Warner Miller.
Дизайнер інтер’єрів Тріш Хейніш часто помічає, що для спальні вибирають меблі неправильного розміру – занадто великі або занадто маленькі. «Важко вибрати меблі правильного розміру. Під час покупки все виглядає однаково, тому потрібно знати точний метраж кімнати та розмір меблів. Це допоможе уникнути багатьох помилок», — каже Тріш.
Читайте також: 5 найкращих способів оновити ремонт у орендованій квартирі
«Спальня має бути повітряною та розслаблюючою. Пропонуємо прибрати зайві предмети інтер’єру та переконатися, що меблі підходять для кімнати за розміром», – рекомендують Шеннон Воллак та Бріттані Цвікл з агентства Studio Life. Таким чином, можна зробити кімнату не тільки стильною, але й комфортною для проживання. Щоб потрібні речі завжди були під рукою, використовуйте тумби, столики чи плетені кошики.
Яскраві акценти в дизайні — відмінна можливість зробити інтер’єр більш «соковитим» та барвистим, але переборщувати теж не варто. Цвікл і Воллак віддають перевагу спокійним пастельним тонам, щоб інтер’єр через час не набридав і не дратував насиченістю. А ось грати з текстурами та акцентами ніхто не забороняє, тут уже можна розгулятися.
Читайте також: 5 речей, яких не повинно бути у маленькій квартирі
На думку Тріпа Хеніша варто купити якісну дорогу постільну білизну, адже ми проводимо в ліжку майже третину свого життя! Набагато приємніше спати на простирадлах з атласу чи льону, а не із синтетичних матеріалів. Також дизайнер не радить переборщувати з подушками, чотири-п’ять буде цілком достатньо – дві для сну, а решта – для декору.
Шеннон Воллак і Бріттані Цвікл закликають звертати увагу на деталі, особливо щодо зберігання: «Якщо в тумбочці приліжка немає висувної скриньки, то речі нікуди складати і вони створюють безлад», — кажуть дизайнери. І вони дійсно мають рацію, в тумбочках можна зберігати абсолютно все: книги, зарядки, журнали, косметику та інші речі першої необхідності. Також Воллак та Цвікл рекомендують купувати тумби із вбудованими отворами для проводів, щоб зарядки не плуталися.