Перевірка криптовалюти в рамках AML-політики представлена у вигляді спеціальних механізмів, спрямованих на запобігання використанню крипти для легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом. Звід правил розроблено з метою, щоб уникнути криптотранзакцій з активами, які «бували» на Чорному ринку чи DarkNet.
АМЛ-перевірка дозволяє визначити особу власника криптогаманця, а також виявити, звідки взялися гроші. Завдяки принципам AML можна знайти незвичайні транзакції, які можуть бути причетними до злочинної діяльності.
Перевірка AML та брудна крипта: зв’язок
Якщо вам заморозили рахунки на криптоплатформі, це означає, що ви взаємодіяли з брудними монетами. Які криптовалюти та послуги відносяться до розряду «брудних»:
- Активи, які пройшли через мікшування. Мікшери потрібні для того, щоб проводити операції анонімно, приховуючи свою особистість. Після них складно відстежити власника крипти. Великі та надійні криптовалютні біржі не хочуть зв’язуватися з такими валютами.
- Зламані монети. Вартість криптовалют – Те, що приваблює багатьох, тому що на цьому можна дуже пристойно заробити. Тому часто трапляються випадки, коли проекти та протоколи DeFi зламують. Щоб приховати свої сліди, хакери надсилають такі кошти на біржі, де відсутня процедура KYC, використовують сервіси мікшування або погоджуються на продаж поза криптобіржею.
- Санкційні адреси. Коли виявляється адреса, пов’язана з нелегальною діяльністю та фінансуванням тероризму, то стосовно нього запроваджуються санкції. Щоб пройти AML-перевірку крипти, не слід співпрацювати з такими адресами.
- Сервіси Darknet. Усі гаманці, які взаємодіють із такими ресурсами, визнаються брудними. Найчастіше подібні послуги пов’язані з насильством над дітьми, торгівлею наркотиками, фінансуванням тероризму та ін.
- Вимоги викупу. Під час шантажу здебільшого вимагають розплачуватися криптою. Подібні гроші також вважатимуться брудними.
Перевірка АМЛ при виявленні таких монет заблокує рахунок. Якщо ви потрапили в таку ситуацію, то майданчик може зажадати документи, що підтверджують особу та джерело надходження грошей. Ви також повинні пояснити, за яких обставин ви співпрацювали з адресами, які мають високий рівень ризику.
АМЛ-перевірка онлайн: швидко та зручно
Спеціальні майданчики готові запропонувати поодиноку безкоштовну АМЛ-перевірку новим користувачам. На них ви зможете проаналізувати історію пересування криптовалюти. Це дозволить вам заздалегідь розуміти, звідки взялися кошти контрагента і які ризики можуть бути, якщо ви погодитеся на операцію.
Функціонал такого плану є і на криптобіржах. Наприклад, для цієї мети підійде одна з найбільших європейських криптоплатформ – WhiteBIT. Щоб скористатися інструментами, потрібно заплатити комісію у розмірі 1 USDT. Перевірка відбувається за кілька кроків:
- У верхньому меню сайту біржі виберіть розділ AML.
- Вкажіть криптовалюту, в чистоті якої ви хочете переконатись.
- Введіть адресу та натисніть кнопку «Перевірити».
Після закінчення процедури вам видасть шкалу ризику та сигнали, які розкажуть, як покращити стан гаманця. AML-перевірка безкоштовно доступна разово. Але така можливість також є і власники нативної крипти біржі – WBT. Щодня нараховуються перевірки, які можна здійснити без оплати комісії.