UA
RU

«Знак на щиті»: у Музеї війни відкрилася виставка, присвячена історії Тризуба

У виставковому центрі Музею історії України у Другій світовій війні відкрилася експозиція «Знак на щиті». Виставка відображає найцікавіші факти з історії Тризуба.

На монументі "Батьківщина-мати" встановили Тризуб

25 серпня з нагоди завершення реалізації проєкту «Тризуб Батьківщини» у Музеї війни відкрилася виставка «Знак на щиті», присвячена історії Тризуба. В межах проєкту з монумента «Батьківщина-мати» було знято радянську символику. До Дня Незалежності на щиті монумента встановили український державний символ – Тризуб

«Знак на щиті»: у Музеї війни відкрилася виставка, присвячена історії Тризуба-Фото 2

У просторі виставки представлено понад 200 автентичних артефактів. Вони охоплюють більш ніж тисячолітній відрізок історії України. Експозиція відображає найцікавіші факти з історії Тризуба, фокусує увагу на найважливіших етапах його становлення як державного герба.

«Знак на щиті»: у Музеї війни відкрилася виставка, присвячена історії Тризуба-Фото 3

Виставка «Знак на щиті» має відповісти на питання стосовно заміни радянського символа на український герб: 

«Вона є своєрідною відповіддю на актуальні суспільні питання, пов’язані з відтворенням Тризуба на щиті, висвітлює зв’язок цього процесу з перейменуванням самого монумента «Батьківщина-мати» та Музею загалом», — розповідають організатори виставки.

«Знак на щиті»: у Музеї війни відкрилася виставка, присвячена історії Тризуба-Фото 4

Спеціально для втілення проєкту Музей облаштував новий експозиційний простір у Виставковому центрі. Він складається із трьох залів. Кожен зал уміщує відповідний розділ виставки: «Державний знак», «Національний символ», «Знак на щиті».

«Знак на щиті»: у Музеї війни відкрилася виставка, присвячена історії Тризуба-Фото 5

«Державний знак» присвячений минулому Тризуба як династичного знака київських князів. «Національний символ» розповідає про традицію використання Тризуба в народному побуті українців між Першою та Другою світовими війнами. «Знак на щиті» ілюструє сутність переозначення монумента, а також демонструє зв’язок з багатовіковою геральдичною традицією. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Музей історії України у Другій світовій війні, Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: ВИСТАВКА МУЗЕЮ ВІЙНИ «УКРАЇНА – РОЗП’ЯТТЯ» ОТРИМАЛА «МУЗЕЙНИЙ ОСКАР»

Статьи по теме