UA
RU

Коли запалювати свічку в День пам’яті жертв Голодомору

Редагувати переклад

Кожної четвертої суботи листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору. В цей день українці вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. 

Коли запалювати свічку в День пам’яті жертв Голодомору 2023

Кожної четвертої суботи листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору. В цей день українці вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Цьогоріч ця дата припадає на 25 листопада. 

Традиційно в День пам’яті жертв Голодомору українці відвідують поминальне богослужіння. А також ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам’ятників жертвам голодоморів в Україні. Цього року у зв’язку з воєнним станом у країні обмежено масові заходи. Громадянам рекомендується вшанувати пам’ять українців, які загинули під час Голодомору, хвилиною мовчання вдома. 

Коли запалювати свічку в День пам’яті жертв Голодомору

Загальнонаціональна хвилина мовчання розпочнеться о 16:00. Після цього треба запалити свічку і поставити її на підвіконня. Це робиться в пам’ять про мільйони замучених голодоморами українців.

Також цього року Український інститут національної пам’яті запустив соціальну акцію «Запали свічку пам’яті — поділись теплом з захисником». Українців закликають підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. А саме — зробити добру справу, яка допоможе бійцям. Задонатити, допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи і малюнки, сувеніри-обереги та смаколики. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Paolo Nicolello / Unsplash

Читайте також: 55 ДЕРЖАВ-ЧЛЕНІВ ООН ПІДПИСАЛИ ДЕКЛАРАЦІЮ ДО 90-Х РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ

Статьи по теме