UA
RU

В Музеї Голодомору відкрилася виставка «Намір»

У Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду відкрилась виставка «Намір». Вона демонструє зв’язок між Голодомором та теперішніми воєнними злочинами росіян.

В Музеї Голодомору відкрилася виставка "Намір"

23 листопада у Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду відкрилась виставка «Намір». Експозиція демонструє спеціальний намір росіян вчиняти злочини проти українців. Тут показані факти Голодомору та теперішніх воєнних злочинів росіян. На експонати пропонується дивитися через концепцію злочину геноциду. 

В Музеї Голодомору відкрилася виставка "Намір"

«росія завжди заперечувала Голодомор. Це свідчить про те, що вона не полишала наміру повторити геноцид проти українців. І з часом від заперечень перейшла до реалізації цього наміру, розпочавши в лютому 2022 року проти України повномасштабну війну, що супроводжується численними вбивствами та насиллям проти цивільних українців. Ці дії мають ознаки геноциду, на чому наголошують юристи та історики», — розповідають організатори виставки. 

В Музеї Голодомору відкрилася виставка "Намір"

Міністерство внутрішніх справ передало Музею Голодомору фонд оцифрованих справ про злочини періоду Голодомору. 99% цих справ стосуються канібалізму. Ці документи свідчать про те, що пік смертності та канібалізму припадає на червень-липень 1933 року. Штучно створенний голод був страшною зброєю в руках ворога. Він впливав на свідомість людей, доводив їх до божевілля. 

В Музеї Голодомору відкрилася виставка "Намір"

На виставці представлені російські підручники з Куп’янська, листи російських школярів із закликами вбивати українців. А також щоденник закатованого письменника Володимира Вакуленка. Тут демонструється спалене зерно з терміналів Чорноморського порту, хрести з масових поховань в Київській області та Ізюмі. Розповідається історія дитини, яка повернулася до України після російського викрадення. Ефект виставки підсилюють відеоінсталяції.  

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики

Читайте також: ДО 10-ОЇ РІЧНИЦІ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ У КИЄВІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА «МАЙДАН: НАРОДЖЕННЯ МРІЇ. ПЕРШИЙ БІЙ»

Статьи по теме