UA
RU

Музей війни відкрили для відвідувачів

У Музеї війни відкрили головний корпус та всю територію Меморіального комплексу. Відтепер київський музей можуть відвідати всі охочі. 

Музей війни відкрили для відвідувачів

У Києві відбулось відкриття головного корпусу Музею війни та всієї території Меморіального комплексу. Відтепер всі охочі зможуть відвідати музей, наблизитися до оновленого монумента «Батьківщина-мати». А також роздивитися встановлений на щиті монумента Тризуб

Музей війни відкрили для відвідувачів

З початку повномасштабного вторгнення музей фактично не припиняв роботу. Функціонували музейні приміщення та інші зали. Наразі для відвідування відкрилася територія, яка була обмежена для загального доступу. 

Музей війни відкрили для відвідувачів

«Відкриття головного корпусу Музею — це важливий момент для нашого музею, для нашого колективу. Частина експозиції ще зачинена, оскільки частина колекції евакуйована й досі зберігається у більш захищеному місці на заході країни, але для відвідувачів ми підготували багато актуальних виставок», — розповів генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук. 

Музей війни відкрили для відвідувачів

На вході у головний корпус відвідувачі можуть побачити синьо-жовтий прапор. Це перший експонат, який потрапив до музею під час повномасштабного вторгнення 5 березня 2022 року. Прапор був на території Меморіального комплексу і став очевидцем оборони Києва та України.

Музей війни відкрили для відвідувачів

Наразі у музеї проходять чотири виставки. На експозиції «Переозначення» представлено радянський герб, знятий зі щита скульптури «Батьківщина-мати». Виставка «Загроза з неба» — це проєкт-застереження про небезпеку, яку несуть українцям ворожі безпілотники. Також вона нагадує відвідувачам про необхідність допомагати українським захисникам. Проєкт «Наша скарбниця» висвітлює загальнонаціональні соціальні ініціативи та благодійні акції, втілені Державною казначейською службою України. На виставці «Війна в Україні» представлена творчість вуличного художника з Франції Крістіана Гемі, відомого як С215. Зокрема, найновіші роботи митця, що побачили світ в Україні під час широкомасштабної війни.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: ВИСТАВКА МУЗЕЮ ВІЙНИ «УКРАЇНА – РОЗП’ЯТТЯ» ОТРИМАЛА «МУЗЕЙНИЙ ОСКАР»

Статьи по теме