UA
RU

Олег Сенцов: Ми повинні говорити про повернення Криму всюди

З моменту окупації Криму Росією у 2014 році півострів став недоступним для тисяч людей. У серії «Рідний Крим», створеній Ukraїner спільно з Українським інститутом, герої за допомогою віртуальної реальності спостерігають за знаковими для них місцями в Криму, діляться думками та історіями про рідний півострів.

Олег Сенцов: Ми повинні говорити про повернення Криму всюди-Фото 1

Олег Сенцов — український кінорежисер, сценарист, письменник та громадський активіст. 2014 року в Сімферополі його затримали російські силовики, звинувативши в підготовці низки терористичних актів. Після 5 років незаконного ув’язнення Олег повернувся в Україну в межах обміну російських злочинців на українських військовополонених. Він пройшов через викрадення, арешт, неправомірний судовий процес, але досі, як і тисячі інших людей, не має можливості потрапити до окупованого Росією Криму.

 

«У Криму пройшло все моє життя. Там народився, жив тільки там. Хоча багато подорожував, але все дитинство, вся молодість пройшла там. Це дуже класне місце, і потім, коли я вже багато їздив по Україні, по світу, я розумів, що краще, ніж Крим, нічого не може бути»,

— розповів Олег Сенцов.

Олег Сенцов: Ми повинні говорити про повернення Криму всюди-Фото 2

Деокупація Криму, на думку Сенцова, може відбутися за тієї умови, коли в Росії пройдуть якісь руйнівні «тектонічні» процеси, які призведуть до розколу цієї держави. Попри це, каже Олег, важливо ніколи не випускати це питання з порядку денного.

 

«Ми повинні про це говорити всюди: і всередині країни, і назовні. І вимагати повернення, і працювати на те, щоби відбулися процеси, які призведуть до деокупації. А не намагатися вести перемовини з цим режимом, який просто нам дурить голову. Про Крим вони взагалі не хочуть розмовляти. Я маю на увазі Донбас, тому що для мене це те саме питання, це прояв однієї агресії Російської Федерації. Ми повинні з нею боротися за нашу землю, і все»,

— зазначив Олег Сенцов.

Олег Сенцов: Ми повинні говорити про повернення Криму всюди-Фото 3

Більше про Олега Сенцова та його Крим у відео Ukraїner.

Важливо! Ukraїner звертається до всіх, хто на умовах збереження анонімності хотів би поширити свої фотографічні спогади про Крим. Якщо ви зафіксували історичні моменти окупації або живете в Криму і фіксуєте те, що там відбувається зараз, поділіться своїм Кримом з усім світом.

 

Автор — Ukraїner

Фото О. Сенцова — Олег Переверзєв

Фото Криму волонтер Ukraїner, ім’я якого ми не публікуємо в цілях його безпеки

Статьи по теме