UA
RU

Олена Зеленська відвідає коронацію Чарльза ІІІ

Редагувати переклад

Олена Зеленська прибула до Великої Британії. Перша леді України відвідає церемонію коронації Його Величності Чарльза ІІІ.

Олена Зеленська відвідає коронацію Чарльза ІІІ

Вчора розпочався візит першої леді України Олени Зеленської до Великої Британії. На запрошення дружини Прем’єр-міністра Великої Британії Акшати Мурті Олена Зеленська відвідала Даунінг-стріт, 10. 

Олена Зеленська відвідає коронацію Чарльза ІІІ

Перша леді подякувала Великій Британії за підтримку України. В травні у Ліверпулі пройде пісенний конкурс Євробачення-2023, який, за правилами, мала приймати Україна. Через повномасштабне вторгнення росії конкурс прийматиме Велика Британія, представник якої минулого року посів друге місце. Неможливість проведення Євробачення-2023 країною-переможцем має нагадати світу про загарбницьку війну росії проти України.

У червні у Лондоні відбудеться ще одна важлива подія – Конференція з питань відбудови України. Олена Зеленська наголосила:

«На тлі вагомості надання військової допомоги не менш важливим є питання допомоги цивільному населенню. Відбудова лікарень, шкіл. Лікування поранених. Надання психологічної підтримки».

Олена Зеленська відвідає коронацію Чарльза ІІІ

Також Олена Зеленська та Акшата Мурті разом відвідали Британську бібліотеку — одну з найбільших у світі. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Британська бібліотека організовує заходи, присвячені українській культурі та літературі, зокрема всесвітні читання української літератури. Перша леді разом із генеральним директором закладу сером Ролі Кітінгом презентувала там «Українську книжкову поличку»

коронація Чарльза ІІІ принц Гаррі і Меган

Олена Зеленська відвідає коронацію короля Чарльза ІІІ та королеви-консорт Камілли. Коронація відбудеться 6 травня у Вестмінстерському абатстві. На церемонію запрошено понад 2000 гостей. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Офіс Президента України, royal.uk

Читайте також: ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗУСТРІВСЯ З КОРОЛЕМ НІДЕРЛАНДІВ ВІЛЛЕМОМ-АЛЕКСАНДРОМ