Посттравматичний стресовий розлад у дитини: як розпізнати і що робити
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України опублікувало поради батькам, як розпізнати посттравматичний стресовий розлад у дитини і як їй допомогти.
Під час війни діти потребують особливої уваги, а дехто — підтримки психологів. Особливо діти, яких вдається повернути з тимчасово окупованих територій України або з росії. Мінреінтеграції разом з «Українською мережею за права дитини» та міжнародною гуманітарною організацією Save the Children опублікували поради для батьків. Спеціалісти розповідають, як розпізнати посттравматичний стресовий розлад у дитини. А також, як діяти у разі його виявлення, щоб допомогти дитині.
Ознаки посттравматичного стресового розладу (ПТСР)
- прояви агресії, депресія, гіперактивність, роздратування;
- порушення пам’яті, уваги та концентрації на звичних справах;
- підвищена тривожність, сонливість чи безсоння.
Як діяти у разі виявлення посттравматичного стресового розладу (ПТСР)
- Спеціалісти радять потурбуватися про власний врівноважений психологічний стан. Надто емоційна реакція батьків на розповідь дитини про пережите може налякати дитину.
- Не можна замовчувати події, що сталися. Ігнорування проблеми може стати причиною виникнення вторинних психічних проблем.
- Будьте уважними до емоційного стану дитини. Дуже важливо вчасно звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Juan Pablo Serrano Arenas / Pexels
Читайте також: ПАНІЧНІ АТАКИ: ЯК ВПОРАТИСЯ САМОМУ І ДОПОМОГТИ ДИТИНІ