UA
RU

Про що жінка мовчить: Кароль Глозе Піду, мистецтвознавиця, кураторка Photo Kyiv

З 12 по 25 серпня 2021 року відбудеться п’ятий щорічний фотографічний ярмарок Photo Kyiv 2021. Цього року він буде представлений як міжнародна виставка фоторобіт "Не|видиме життя" та відбудеться просто неба у Національному заповіднику "Софія Київська". Центральною темою наймасштабнішої фотоподії України стане інклюзивність та безбар'єрність в сучасному суспільстві. Подія відбуватиметься за підтримки Першої леді України – Олени Зеленської. Серед партнерів Photo Kyiv 2021 - Департамент культури КМДА, а також посольства Нідерландів і Швейцарії. Голова експертного журі - Кароль Глозе Піду, мистецтвознавиця, кураторка Photo Kyiv відповіла на запитання рубрики Marie Claire.

Про що сьогодні не варто говорити вголос, а про що просто неможна мовчати?

Я не є прихильницею жовтої преси з її заголовками про приватне життя відомих людей. А ось про що потрібно писати та дискутувати якомога більше — так це про нерівність, дискримінацію та кліматичні зміни. 

Коли та із ким останнім часом вам було приємно помовчати?

Я люблю, коли є з ким поділитись тишею. Два дні тому в нас з чоловіком був чудовий вечір, під час якого ми практично не проронили жодного слова, зберігаючи тишу в апокаліптичних відблисках літнього шторма.

Коли ви в останнє себе хвалили, а за що сварили?

Не вважаю себе людиною, яка часто себе хвалить. Я з тих, хто всередині відчуває невдоволенність, постійно ставлячи під сумніви власні здібності. Але й сваритися з іншими я не люблю, тому зазвичай намагаюсь домовлятись та шукати компроміс.

Назвіть найкрасивішу річ і чому ви її такою вважаєте?

Найкрасивіша річ — і найважливіша — це любов в усіх своїх проявах. Любов до батьків, до дітей, до партнера, до близьких… Це найкрасивіша річ, бо саме вона робить нас людьми.

Яким талантом вам би дуже хотілося володіти?

Я би хотіла опанувати математику, щоб придумувати та створювати винаходи, які можуть врятувати нашу планету!

Якби ви могли залишити тільки один спогад, щоб це було?

Якщо б я могла залишити тільки один спогад — це була б мандрівка в Мороко, коли я була підлітком. Мені запам’яталося як ми піднялись на дюну, щоб побачити захід сонця. Безкрайні пейзажі, золотисто-червоні кольори заходу та  нічне небо, всіяне зірками — це все було настільки неймовірним, що в мене текли сльози. Пам’ятаю як тоді подумала, що Бог точно існує.

Що личить сучасним чоловікам, а що не прикрашає сучасних жінок?

Якщо говорити про моду, то хіпстерський стиль пасує чоловікам. В жінках мені більше подобається натуральна краса без надмірної вишуканості та надлишків макіяжу.

Якби вам довелося себе порівняти із алкогольним напоєм чи коктейлем. Ви який?

Я б порівняла себе з бокалом Амаретто, який є солодким та гірким одночасно.

До якої поради мами ви не дослухалися, і наразі жалкуєте про це?

Таких порад мати мені не давала, тому жодних жалкувань!

Зовнішність якого визнаного красеня завжди здавалася вам перебільшеною? І, навпаки, хто з чоловіків із невиразною зовнішністю видається вам дуже привабливим?

Як на мене, класична краса Раяна Гослінга є перебільшеною та занадто відшліфованою; мені значно більше подобається оригінальна зовнішність та божевільний темний світ Квентіна Тарантіно або братів Коенів. 

Чим пахне щастя?

Водою: воно є життєво необхідним, але ми все одно часто його не помічаємо.

Фото надала прес-служба

Читате також: SMALL TALK: KONSTANTIN KOFTA, ДИЗАЙНЕР 

Статьи по теме